PREMIERY 2015

Update 2015-11-07

PREMIERY PŁYTOWE – 2015 – ALBUMS TO BE RELEASED

W niektórych wypadkach datę premiery należy traktować jako orientacyjną, podawaną z dokładnością do tygodnia, datą wyjściową był dla mnie dzień premiery europejskiej (zwyczajowo poniedziałek, w USA wtorek, w Polsce coraz częściej piątek lub sobota). Dzięki dla tych, którzy pomagają tworzyć to zestawienie. Angielski w nazwach miesięcy to ukłon w stronę gości z zagranicy.
UWAGA! W połowie roku system premier na całym świecie uległ zmianie, premiery są w piątki, w poniższym wykazie zmiany wprowadziłem od września.

2015.01 STYCZEŃ / JANUARY
2015.02 LUTY / FEBRUARY
2015.03 MARZEC / MARCH
2015.04 KWIECIEŃ / APRIL
2015.05 MAJ / MAY
2015.06 CZERWIEC / JUNE
2015.07 LIPIEC / JULY
2015.08 SIERPIEŃ / AUGUST
2015.09 WRZESIEŃ / SEPTEMBER
2015.10 PAŹDZIERNIK / OCTOBER
2015.11 LISTOPAD / NOVEMBER
2015.12 GRUDZIEŃ / DECEMBER

5.01
Noël Akchoté & Mikrokolektyw
– Noël Akchoté & Mikrokolektyw (Bandcamp) 7/10
The Chemistry Experience – Gongs Played by Voice (Fortuna Pop)
Ghost Culture
– Ghost Culture (Because)
Jefferson Airplane – Family Dog at the Great Highway Sf-June 11th 1969 (Keyhole)
The New Jazz Orchestra
– Le Dejeuner sur l’herbe (Dusk Fire) reed. 8/10
Steely Dan – Ellis Auditorium Memphis April 30th 1974 (Keyhole)

12.01
Archive
– Restriction (Dangervisit/Mystic) 5/10
Arp-Life – Z bezpieczną szybkością (GAD) reed. 7/10
Asaf Avidan – Golden Shadow (Telmavar)
Sidsel Endresen & Stian Westerhus – Bonita (Rune Grammofon)
Jonny Greenwood/VA – Inherent Vice OST (Nonesuch) 7/10
King Crimson – Live At The Orpheum (DGM/Panegyric)
Dan Mangan + Blacksmith – Club Meds (City Slang)
Panda Bear – Panda Bear Meets the Grim Reaper (Domino) 8/10
Angaleena Presley – American Middle Class (Thirty Tigers)
Siouxsie & The Banshees – Spellbound: The Collection (Spectrum)
VA – Another Day, Another Time: Celebrating The Music Of ‚Inside Llewyn Davis (Nonesuch) 2CD
Kenny Wheeler – Songs for Quintet (ECM)

19.01
BC Camplight
– How to Die in the North (Bella Union)
Beat Spacek – Modern Streets (Ninja Tune)
Belle and Sebastian – Girl in Peacetime Want to Dance (Matador) 7/10
Ryan Bingham – Fear and Saturday Night (Humphead)
Sir Richard Bishop/Bill Orcutt – Road Stories (Kali) LP
Claude Speeed – Sun Czar Temple (Planet Mu)
The Decemberists – What a Terrible World, What a Beautiful World (Rough Trade) 6/10
Disappears – Irreal (Kranky) 4/10
Elephant Micah – Where in Our Woods (Western Vinyl)
Enter Shikari – The Mindsweep (Ambush)
Erase Errata – Lost Weekend (Under the Sun)
Fall Out Boy – American Beauty/American Psycho (DCD2)
Lupe Fiasco – Tetsuo & Youth (Atlantic) 8/10
Hama – Torodi (Sahel)
Curtis Harding – Soul Power (Anti-)
Danny Kroha – Angels Watching Over Me (Third Man)
Marilyn Manson – The Pale Emperor (Cooking Vinyl/Mystic) 5/10
Mikky Ekko – Time (RCA)
Willie Nile – If I Was a River (River House)
Roniia – Roniia (Totally Gross National Product)
Mark Ronson – Uptown Special (Columbia) 6/10
Ryuichi Sakamoto / Illuha / Taylor Deupree – Perpetual (12k)
Sleater-Kinney – No Cities to Love (Sub Pop) 8/10
Taraf de Haidouks – Of Gamblers and Parachute Skirts (Crammed) 5/10
Chip Taylor – The Little Prayers Trilogy (Trainwreck)
Viet Cong – Viet Cong (Jagjaguwar) 7/10
The Waterboys – Modern Blues (Harlequin and Clown)

26.01
Africa Express
– Africa Express Presents… Terry Riley in C Mali (Transgressive) 7/10
Aphex Twin – Computer Controlled Acoustic Instruments pt2 EP (Warp Records) 7/10
Chandos – Rats in Your Bed (Carpark)
The Charlatans – Modern Nature (BMG) 6/10
The Do – Shake Shook Shaken (Wagram)
Emika – Klavirni (Emika/Rockers)
Lawrence English – Viento (Taiga) LP
Jake Xerxes Fussell – Jake Xerxes Fussell (Paradise of Bachelors) 8/10
Tigran Hamasyan – Mocroot (Nonesuch)
Howlin Rain – Mansion Songs (Easy Sound)
Daniel Knox – Daniel Knox (Carrot Top)
Bettye Lavette – Worthy (Cherry Red)
Napalm Death – Apex Predator – Easy Meat (Century Media)
Noveller – Fantastic Planet (Fire!)
Aine O’Dwyer – Music for Church Cleaners Vol. I & II (Mie Music) LP
The Phantom – LP2 (Silverback)
The Phantom Band – Fears Trending (Chemikal Underground)
Pond – Man It Feels Like Space Again (Caroline)
Natalie Prass – Natalie Prass (Spacebomb) 6/10
Jessica Pratt – On Your Own Love Again (Drag City) 7/10
The Punch Brothers – The Phosphorescent Blues (Nonesuch)
Alasdair Roberts – Alasdair Roberts (Drag City) 6/10
RSS B0ys – HDDN (Mik.Musik/BDTA) 8/10
Tierra y Libertad – Xibalba (Southern Lord)
The Tubby Hayes Big Band – Rumbpus (Savage Solweig Records) reed.
VA – Punk 45: Burn, Rubber City, Burn: Akron, Ohio. Punk and the Decline of the Mid-West 1975-80 (Soul Jazz) 8/10
VA – Punk 45: Extermination Nights in the Sixth City: Cleveland, Ohio. Punk and the Decline of the Mid-West 1975-82 (Soul Jazz) 8/10
Jan St. Werner – Miscontinuum Album (Thrill Jockey)
Jim White vs The Packway Handle Band – Take It Like a Man (Yep Roc)
Xibalba – Tierra y libertad (Southern Lord)
Zun Zun Egui – Shackles’ Gift (Bella Union)

……………………………………………………………………………………………………

2.02
All We Are
– All We Are (Double Six)
Oren Ambarchi & Jim O’Rourke
– Behold (Mego) 7/10
Art of Noise – At the End of the Century (Salvo) 2CD+DVD
John Carpenter
– Lost Themes (Republic of Music) 7/10
Michael Chapman – Polar Bear (Blast First Petite) 8/10
Daniel Drumz – Untold Stories (U Know Me) 2LP 7/10
Bob Dylan – Shadows in the Night (Columbia) 6/10
H Hawkline – In the Pink of Condition (Heavenly)
Mount Eerie – Sauna (P.W. Elverum & Sun)
Matana Roberts – Coin Coin Chapter Three: River Run Thee (Constellation) 9/10
Muder By Death – Big Dark Love (Bloodshot)
Ty Segall – Live in San Francisco (Castleface)
John Tejada – Signs Under Test (Kompakt)
Samba Toure – Gandadiko (Glitterbeat)
Wovoka – Sevastopolis (Lado ABC) 8/10

9.02
Johan Agebjorn
– Notes (Paper Bag)
Marc Almond – Velvet Trail (Cherry Red)
Frank Bretschneider
– Sinn + Form (Raster Noton) 7/10
Jefre Cantu-Ledesma
– A Year With 13 Moons (Mexican Summer)
Detail – First Detail (Rune Grammofon) 9/10
Bill Fay – Who Is the Sender? (Dead Oceans)
Duke Garwood – Heavy Love (Heavenly)
Ghostpoet – Shedding Skin (PIAS)
Rhiannon Giddens – Tomorrow Is My Turn (Nonesuch) 6/10
Rebecca Hollweg – Country Girl (Emu)
Hidden World – Singles (Antena Krzyku)
Robert Earl Keen – Happy Prisoners: The Bluegrass Sessions (Dualtone)
JD McPherson – Let the Good Times Roll (Rounder)
The Notwist – Messier Objects (Alien Transistor) 6/10
Peace – Happy People (Columbia)
Gretchen Peters – Blackbirds (Proper)
Rumer – Into Colour (Parlophone)
Ukryte Zalety Systemu – Ukryte Zalety Systemu (Antena Krzyku)
The Unthanks – Mount the Air (Rabble Rouser)
Vision Fortune – Country Music (ATP)
The Wave Pictures – Great Big Flamingo Burning Moon (Moshi Moshi)

16.02
A Place To Bury Strangers
– Transfixiation (Dead Oceans)
Oren Ambarchi – Live Knots (PAN) 8/10
Sir Richard Bishop – Tangier Sessions (Drag City) 7/10
Broods
– Mother & Father (Universal)
Carter Tutti – Carter Tutti Play Chris & Cosey (CTI/Cargo) 5/10
Cat’s Eyes
– The Duke of Burgundy (RCA/Caroline)
Charli XCX – Sucker (Atlantic)
The Charlatans – Modern Nature (BMG) 6/10
Eric Chenaux – Skullsplitter (Constellation)
Damon & Naomi – Fortune (20/20/20) 7/10
Jose Gonzalez – Vestiges & Claws (Peacefrog)
Marika Hackman – We Slept at Last (Dirty Hit)
The Juliana Hatfield Three – Whatever, My Love (American Laudromat)
Ibeyi – Ibeyi (XL)
Artur Maćkowiak – If It’s Not Real (Wet Music)
Phosphorescent – Live at the Music Hall (Dead Oceans)
Six Organs of Admittance
– Hexadic (Drag City) 6/10
Pops Staples – Don’t Lose This (Anti-)
Susanne Sundfor – Ten Love Songs (Sonnet Sound)
Syny – Orient (Latarnia)
Wolfgang Voigt – Protest – Versammlung 1 (Profan)
Christian Wallumrod – Pianokammer (Hubro)
Yabby You – Dread Prophecy. The Strange and Wonderful Story of… (Shanachie) box
Zs – Xe (Northern Spy)

23.02
The Black Ryder
– The Door Behind the Door (The Anti-Machine Nachine)
James Blackshaw
– Summoning Suns (Important) 7/10
Brotzmann, Haino, O’Rourke – Two City Blues 1 (Trost)
Brotzmann, Haino, O’Rourke – Two City Blues 2 (Trost)
Ry Cooder & Ali Farka Toure
– Talking Timbuktu (World Circuit) LP reed. 9/10
Michael Chapman – Window (Light in the Attic) reed. 7/10
Dan Deacon
– Gliss Riffer (Domino)
Dutch Uncles – O Shudder (Memphis Industries)
Future Brown – Future Brown (Warp) 4/10
Steve Gunn & The Black Twig Pickers – Seasonal Hire (Thril Jockey) 7/10
Iron and Wine – Archive Series Volume No 1 (Black Cricket) 6/10
Joker – The Mainframe (Kapsize)
Kammerflimmer Kollektief – Desarroi (Staubgold)
Keath Mead – Sunday Dinner (Company Records)
Model 500 – Digital Solutions (Forced Exposure)
The Orb – History of the Future Part 2 (Malicious Damage) CD + DVD
Petite Noir – King of Anxiety (Double Six)
The Pop Group – Citizen Zombie (Freaks R Us)
Sam Prekop – The Republic (Thrill Jockey)
Public Service Broadcasting – The Race for Space (Test Card Recordings) 4/10
Romare – Projections (Ninja Tune)
Songhoy Blues – Music in Exile (Transgressive) 8/10
Spectres – Dying (Sonic Cathedral)
THEEsatisfaction – EarthEE (Sub Pop) 6/10
The White Birch – The Weight of Spring (Glitterhouse) 8/10
Wiley – Snakes and Ladders (Big Dada)
Zarelli – Soft Rains (Series Aphonos) LP

……………………………………………………………………………………………………

2.03
Oren Ambarchi
– Quixotism (Mego) 8/10
Ata Kak
– Obaa Sima (Awesome Tapes From Africa) 8/10
David Corley
– Available Light (Continental Song City)
The Dreaming Spires
– Searching for the Supertruth (Clubhouse)
Eskmo
– Sol (Apollo)
Noel Gallagher’s High Flying Birds
– Chasing Yesterday (Sour Mash) 6/10
Gang of Four – What Happens Next (Membran)
Ghostpoet – Shadding Skin (PIAS)
Jarboe & Helen Money – Jarboe & Helen Money (Aurora Borealis)
Diana Krall – Wallflower (Decca)
Lao Che – Dzieciom (Mystic)
James McMurtry – Complicated Game (Complicated Game)
Moon Duo – Shadow of the Sun (Republic of Music)
Jonas Munk – Absorb/Fabric/Cascade (El Paraiso)
Of Montreal – Aureate Gloom (Polyvinyl)
Purity Ring – Another Eternity (4AD)
Sasha Siem – Most of the Boys (Blue Plum)
Soko – My Dreams Dictate My Reality (Babycat) 8/10
Steve Wilson – Hand.Cannot.Erase (Kscope)

9.03
Daniel Avery
– New Energy (Collected Remixes) (Phantasy)
Johnny Dowd – That’s Your Wife on the Back of My Horse (Mother Jinx)
Europe
– War of Kings (UDR)
Madonna
– Rebel Heart (Maverick) 5/10
The Minus 5
– Dungeon Golds (Yep Roc)
Nneka – My Fairly Tales (Mystic)
Pearson Sound – Pearson Sound (Hessle)
Matthew E. White – Fresh Blood (Domino)

16.03
23 Skidoo
– Beyond Time (Les Disques du Crepuscule)
Ólafur Arnalds & Alice Sara Ott
– The Chopin Project (Decca)
David Borden
– Music for Amplified Keyboard Instruments (Spectrum Spools) 8/10
Wilhelm Brass – Visionaries & Vagabonds (Mik.Musik) 8/10
Will Butler
– Policy (Merge)
Cath & Phil Tyler – The Song0Crowed King (Ferric Mordant)
Baba Commandant & The Mandingo Band  – Juguya (Sublime Frequencies) 7/10
Houndmouth – Little Neon Limelight (Rough Trade)
Tobias Jesso Jr. – Goon (True Panther Sounds) 7/10
Mark Knopfler – Tracker (Universal) 4/10
Marina & The Diamonds
– Froot (Atlantic)
Modest Mouse – Strangers to Ourselves (Columbia) 6/10
The Monochrome Set – Spaces Everywhere (Tapete)
Allison Moorer – Down to Believing (Proper)
Shit and Shine – 54-Synth-Brass, 38 Metal Guitar, 65 Cathedral (Rocket)
Stone Jack Jones – Love & Torture (Western Vinyl)
Twin Shadow – Eclipse (Warner)
Złota Jesień – Girl Nothing (Jasień) MC/DL

23.03
Courtney Barnett
– Sometimes I Sit and Think, Sometimes I Just Sit (Mom + Pop) 8/10
Blancmange – Semi Detached (Cherry Red) 
Fantasma
– Free Love (Soundway)
Hawkwind – This Is Your Captain Speaking… The Captain Is Dead (United Artists) box  11CD
Kazik & Kwartet ProForma – Wiwisekcja (SP Records)
Mary Komasa – Mary Komasa (Warner) 7/10
Kendrick Lamar – To Pimp a Butterfly (Universal) 10/10
Lonelady – Hinterland (Warp)
Laura Marling
– Short Movie (Virgin) 8/10
Mini Mansions – The Great Pretenders (Fiction)
Van Morrison – Duets: Re-Working the Catalogue (RCA) 6/10
Portico – Living Fields (Ninja Tune)
The Silence – The Silence (Drag City)
Sister Wood – Language Barriers (Kayax)
The Jon Spencer Blues Explosion – Freedom Tower – No Wave Dance Party 2015 (Bronzerat)
The Staves – If I Was (Atlantic)
Surf City – Jekyll Island (Fire)
Vetiver – Complete Strangers (Easy Sound)
We Draw A – Jumbo Love (Brennnessel) EP
Zu – Cortar Todo (PIAS)

30.03
Biosphere /Deathprod
– Stator (Touch)
Cannibal Ox – The Cold Vain (ihiphop) reed.
Chastity Belt – Time to Go Home (Hardly Art)
Follakzoid – III (Sacred Bones)
Florian Fricke/Popol Vuh – Kailash (Soul Jazz) reed. 2CD+DVD/2LP
Godspeed You! Black Emperor – Asunder, Sweet and Other Distress (Constellation)
Hanoi Masters – War Is a Wound, Peace is a Scar (Glitterbeat)
Houndstooth – No Newsform Home (No Quartet)
Lightning Bolt – Fantasy Empire (Thrill Jockey)
Liturgy – The Ark Work (Thrill Jockey)
Lower Dens – Escape from Evil (Domino)
Jesse Malin – New York Before the War (One Little Indian)
Marching Church – The World Is Not Enough (Posh Isolation)
Polar Bear – Same As You (Leaf)
The Prodigy – The Day Is My Enemy (Take Me to the Hospital)
Ride – OX4 (Warner) reed.
Boz Scaggs – A Fool to Care (429)
Ron Sexsmith – Carousel One (Cooking Vinyl)
Sufjan Stevens – Carrie & Lowell (Asthmatic Kitty) 8/10
VA – Highlife on the Move (Soundway) 2CD/4LP
Ryley Walker – Primrose Garden (Dead Oceans)

……………………………………………………………………………………………………

6.04
Buena Vista Social Club
– Lost & Found (World Circuit) 5/10
Calexico
– Edge of the Sun (Anti-/City Slang) 6/10
Colleen – Captain of None (Thrill Jockey)
East India Youth – Culture of Volume (XL)
Heavy Trash – Noir! (Bronzerat/Series Aphonos)
Goran Kajfes’ Subtropic Arkestra – The Reason Why Vol. 2 (Headspin)
Kenny Knight – Crossroads (Paradise of Bachelors)
Kwadrofonik & Adam Strug – Requiem ludowe (Polskie Radio)
Lapalux – Lustmore (Brainfeeder)
The Lilac Time – No Sad Songs (Tapete)
Marriages – Salome (Sargent House)
MazzSacre – + (Instant Classic)
Denai Moore – Elsewhere (Because)
Josh Rouse – The Embers of Time (Yep Roc)
Nadine Shah – Fast Food (Apollo)
Shlohmo – Dark Red (True Panther)
Skip & Die – Cosmic Serpents (Crammed Discs)
Sharon Robinson – Caffeine (Floating World)
Todd Rundgren – Global (Cherry Red)
Toro y Moi
– What For? (Carpark)
Trickfinger – Trickfinger (Kranky)
Waxahatchee – Ivy Tripp (Wichita)
Wand – Golem (In the Red)
White Noise Sound – Like a Pyramid of Fire (Rocket Girl)
Brian Wilson – No Pier Pressure (Virgin)
Cassandra Wilson
– Coming Forth by Day (Sony)
Young Fathers – White Men Are Black Men Too (Big Dada)

13.04
Alva Noto
– Xerrox vol. 3 (Raster-Noton)
Ava Luna
– Infinite House (Western Vinyl)
Babu Król – Kurosawosyny (Seeyousoon)
Bop English – Constant Bop (Blood and Biscuits)
Eels
– Royal Albert Hall (Mystic)
Beatriz Ferreyra – GRM Works (Recollection GRM)
Król – Wij (Kayax)
Malerai/Kazuhisa Uchihashi/Maya R – Utsuroi (ForTune)
The Mountain Goats – Beat the Champ (Merge)
Michael Price – Entanglement (Erased Tapes)
Michel Redolf – Pacific Tubular Waves/Immersion (Recollection GRM)
Stealing Sheep – Not Real (Heavenly)
VA – Albo inaczej (Alkopoligamia)
Wire – Wire (Pinkflag)

20.04
Alabama Shakes
– Sound & Color (Rough Trade)
Death – N.E.W. (Drag City)
Kyle Eastwood – Timepieces (Jazz Village)
Girl & Nervous Guy – Shake the Tree (Pomaton)
Gnod – Infinity Machines (Rocket)
Bassekou Kouyate & Ngoni Ba – Ba Power (Glitterbeat)
Tomek Lipiński – To, czego pragniesz (Warner)
MEW
– +- (Mystic)
The Necks – The Necks Box Set (ReR) 8CD
Shofar – Gold of Małkinia (Kilogram)
Speedy Ortiz – Foil Deer (Carpark)
Squarepusher – Damogen Furies (Warp)
Tal National – Zoy Zoy (Fat Cat)

27.04
Bell Whitch
– Four Phantoms (Profound Lore)
Jac Berrocal / David Fenech / Vincent Epplay – Antigravity (Blackest Ever Black)
Blur
– The Magic Whip (Parlophone)
Braids – Deep in the Iris (Arbutus)
Peter Broderick – Colours of the Night (Bella Union)
Anneli Drecker – Rocks & Straws (Rune Grammofon)
Eska – Eska (Naim Edge)
Bill Fay – Who Is the Sender? (Dead Oceans)
Delia Gonzalez – In Remembrance (DFA)
Martin L. Gore
– MG (Mute)
Bob Moses – All in All (Domino)
Loke Rahbek & Puce Mary – The Female Form (Posh Isolation)
Colin Stetson & Sarah Neufeld – Never Were the Way She Was (Constellation)
 

……………………………………………………………………………………………………

4.05
William Basinski
– Cascade (2062)
Mikal Cronin
– MCIII (Merge)
Dans Dans
– 3 (Unday/Republic of Music) 
Death and Vanilla
– To Where the Wild Things Are (Fire)
Death Cab For Cuite
– Kintsugi (Warner)
Django Django – Born Under Saturn (Parlophone)
Jacco Gardner – Hypnophobia (Fully Time Hobby)
Giant Sand – Heartbreak Pass (New West)
Howling – Sacred Ground (Monkeytown/NoPaper)
Huntsville – Pond (Hubro)
Hiatus Kaiyote – Choose Your Weapon (Sony)
Andy Kim
– It’s Decided (Arts and Crafts)
Lakker – Tundra (R&S)
Landshapes – Heyoon (Bella Union)
Craig Leon – Bach To Moog (A Realisation for Electronics and Orchestra) (Sony Classical)
Peder Mannerfelt – The Swedish Congo Record (Archives Interieures)
Metz – II (Sub Pop)
Mumford & Sons
– Wilder Mind (Universal)
My Morning Jacket – The Waterfall (PIAS)
Rozi Plain – Friend (Lost Map)
Rose Windows – Rose Windows (Sub Pop)
Supreme Talent Show – Danbe (Sahel Sunds)
Todd Rundgren/Emil Nikolaisen/Hans-Peter Lindstroem – Runddans (Smalltown Supersound)
Tyler, the Creator – Cherry Bomb (Odd Future)
Zimowa – Cover the Fall (Attention Please)

11.05
Joshua Abrams
– Magnetoception (Eremite)
Alameda 5 
– Duch Tornada (Instant Classic)
Blanck Mass
– Dumb Flesh (Sacred Bones)
Tyondai Braxton
– Hive1 (Nonesuch)
Ben Chatwin – The Sleeper Awakes (Village Green)
Leonard Cohen – Can’t Forget: A Souvenir of the Grand Tour (Columbia)
Emmylou Harris & Rodney Crowell – The Travelling Kind (Nonesuch)
The Holydrug Couple – Moonlust (Sacred Bones)
Hop Along – Painted Shut (Saddle Creek)
Lone Wolf – Lodge (SNWF)
Olivia Anna Livki – Strangelivv (Warner)
Rhett Miller – The Traveler (ATO)
Roisin Murphy – Hairless Toys (PIAS)
The Nightingales – Mind Over Matter (Louder Than War)
Prefuse 73 – Rivington Nao Rio (Temporary Residence)
Prurient – Frozen Niagara Falls (Profound Lore)
Retribution Body – Aokigahara (Type)
Jacek Sienkiewicz – Instynkt EP (Recognition/Bocian)
Snoop Dogg & Pharrell Williams – Bush (Sony)
Terakaft – Alone (Tenere) (Outhere)
Patrick Watson – Love Songs for Robots (Domino)
The Weather Station – Loyalty (Paradise of Bachelors)

18.05
Daniel Bachman
– River (Three-Lobed Recordings)
Nick Cave & Warren Ellis
– Loin des Hommes (Mute) OST
Ceremony – The L-Shaped Man (Matador)
Chris Connolly – Alameda (Caldo Verde)
Arnold Dreyblatt – The Orchestra Of Excited Strings: Nodal Excitation (Drag City)
Du Blonde – Welcome Back to Milk (Mute)
Ekoplekz – Reflekzionz (Planet Mu)
Faith No More
– Sol Invictus (Reclamation!)
Holly Herndon – Platform (4AD/Rvng Intl.)
Hot Chip – Why Make Sense? (Domino)
Mbongwana Star – From Kinshasa (World Circuit)
Jim O’Rourke – Simple Songs (Drag City)
Graham Parker & the Rumour – Mystery Glue (Cadet Concept)
Pat Thomas & Kwashibu Area Band – Pat Thomas & Kwashibu Aea Band (Strut)
Ptaki – Przelot (Transatlantyk)
Buffy Sainte-Marie – Power in the Blood (True North)
Shamir – Ratchet (XL)
Adam Strug – Mysz (Universal)
Torres – Sprinter (Partisan)
Kamasi Washington – The Epic (Brainfeeder)
Paul Weller – Saturns Pattern (Parlophone)

25.05
The Bad Plus Joshua Redman
– The Bad Plus Joshua Redman (Nonesuch)
Blanck Mass – Dead Format (Sacred Bones)
Alessandro Bosetti, Chris Abrahams – A Heart That Responds from Schooling (Unsounds)
Thomas Brinkmann
– What You Hear (Is What You Hear) (Editions Mego)
Grasscut – Everyone Was a Bird (Lo Recordings)
Seckou Keita – 22 Strings (Arc)
Kacey Musgraves – Pageant Material (Mercury Nashille)
Nocturnal Sunshine
– Nocturnal Sunshine (I/AM/ME/Mystic)
Tom & Ben Paley – Paley & Son (Hornbeam)
Pokey Lafarge – Something in the Water (Rounder)
Kamil Szuszkiewicz – Istina (Wounded Knee) MC
Thee Oh Sees – Mutilator Defeated at Last (Castle Face)
Tsar Poloz – That’s My Job EP (Tracy)
Unknown Mortal Orchestra
– Multi-Love (Jagjaguwar)
Summer Time – Bad Love (Mosi Moshi)
VA – Remembering Mountains: Unheard Songs by Karen Dalton (Tompkins Square)
Weird Owl – Interstellar Skeletal (A Recordings)
Wolfgang Voigt – Rückverzauberung 10/Nationalpark (Profan 2015)


……………………………………………………………………………………………………

1.06
Algiers
– Algiers (Matador)
Arthur’s Landing – Second Thoughts (Buddhist Army)
Automat – Plusminus (Buearu B)
Baby Dee – I Am a Stick (Tin Angel)
Bitchin’ Bajas – Transporteur (Hands in the Dark)
The Catenary Wires – Red Red Skies (Elefant)
The Darkness – Last of Our Kind (Canary Dwarf)
Dawes
– All Your Favourite Bands (Hub)
Florence + the Machine
– How BIg, How Blue, How Beautiful (Island)
Girlpool – Before the World Was Big (Wichita)
Rachel Grimes
– The Clearing (Temporary Residence)
Herbert – The Shake (Accidental)
AJ Holmes and the Hackney Empire – Soft Power (Singing Dune)
Jaga Jazzist – Starfire (Ninja Tune)
Jamie XX – In Colour (Young Turks)
Holly Lerski – The Wooden House (Laundry)
Leski
– Splot (Warner)
Major Lazer – Peace Is the Mission (Mud Decent)
Willie Nelson & Merle Haggard – Django and Jimmie (Sony)
Nozinja – Nozinja Lodge (Warp)
Hugo Race & The True Spirit – The Spirit (Glitterhouse)
Simply Red – Big Love (Rhino)
Soak – Before we Forget How to Dream (Rough Rade)
Soapkills – The Best of (Crammed)
Chris Stamey – Euphoria (Yep Roc)
Sun Kil Moon – Universal Themes (Caldo Verde)
Thousand – Thousand (Talitres)
White Manna – Pan (Cardinal Fuzz)

8.06
Breakage
– When the Night Comes (Digital Soulboy)
Cheikh Lo – Balbalou (Chapter Two)
Container
– LP (Spectrum Spools)
Nev Cottee – Strange News From the Sun (Wonderfulsound)
Jenny Hval – Apocalypse, Girl (Sacred Bones)
EEK – Kahraba (Nashazphone)
J Fernandez – Many Levels of Laughter (Joyful Noise)
FFS – FFS (Domino)
Wes Finch – Awena (Unity Roots)
Ghost Harmonic – Codex (Metamatic)
Daughn Gibson – Carnation (Sub Pop)
Institute – Catharsis (Sacred Bones)
Kink Gong – Tanzania (Discrepant)
Sonny Landreth – Bound by the Blues (Provogue)
Leftfield
– Alternative Light Source (PIAS)
John Metcalfe – The Appearance of Colour (Real World)
Moritz Von Oswald Trio – Sounding Lines (Honest Jon’s)
Muse
– Drones (Warner)
Of Monsters and Men – Beneath the Skin (Universal)
Rimbaud – Rimbaud (Gusstaff)
Simi Stone – Simi Stone (Reveal)
VA – Shirley Inspired (Earth)

15.06
Alpine
– Yuck (Ivy League)
Jeff Beck – Live+ (Atco)
Larry Campbell & Teresa Williams – Larry Campbell & Teresa Williams (Red House)
Chassol – Big Sun (Tricatel)
Sarah Cracknell – Red Kite (Cherry Red)
Donald Cumming – Out Calls Only (Washington Square)
Dark Green Tree – Secret Lives (Haven)
The Fall – Sub-Lingual Tablet (Cherry Red)
The Feral Trees – The Feral Trees (Antena Krzyku)
Fucked Up – Year if the Hare (Deathwish) EP
Heartless Bastards – Restless Ones (Partisan)
Hudson Mohawke – Lantern (Warp)
Alejandro Jodorowsky – El Topo OST (Finders Keepers)
Alejandro Jodorowsky – The Holy Mountain (Finders Keepers) 2LP
Jay-Jay Johanson – Opium (Kwaidan)
Jaakko Eino Kalevi – Jaakko Eino Kalevi (Weird World)
Jimmy Lafave – The Night Tribe (Music Road)
Adam Lambert – The Original High (Warner)
Rob Mazurek & Exploding Star Orchestra – Galactic Parables vol. 1 (Cuneiform) 2CD/3LP
Giorgio Moroder – Deja-vu (RCA)
Raphael Rogiński – Plays John Coltrane and Langston Hughes (Bołt)
The Royal Philharmonic Orchestra dyr. Robert Ziegler – Pete Townshend’s Classic Quadrophenia (Deutsche Grammophon)
David John Sheppard – Vertical Land (Village Green)
Jacek Sienkiewicz – Drifting (Recognition)
Christopher Paul Stelling – Labor Against Waste (Anti-)
James Taylor – Before This World (Concord/Decca)
Until the Ribbon Breaks – A Lesson Unklearnt (1405 Records)
Kathryn Williams – Hypxia (One Little Indian)

22.06
Ash
– Kablammo! (Earmusic)
The Acorn
– Vieux Loup (Paper Bag)
Meg Baird
– Don’t Weigh Down the Light (Drag City)
Leon Bridges – Coming Home (Columbia)
Bully – Feels Like (Sony)
The Cairo Gang – Goes Missing (God?/Drag City)
Bryce Dessner – Music for Wood & Strings (Brassland)
Dave Douglas – High Risk (Greenleaf)
Arnold Dreyblatt – Second Selection (Black Truffle)
Everything Everything – Get to Heaven (Sony)
Grasscut – Everyone Was a Bird (Lo Recordings)
Hauschka – 2.11.14 (Republic of Music)
kIRk – III (Asfalt)
Kronos Quartet – Sunrise of the Planetary Dream Collector. Music of Terry Riley (Nonesuch)
Loop – Array 1 (ATP)
Oly. – Home (Nextpop)
The Orb – Moonbuilding 2703 AD (Kompakt)
S. Araw „Trio” XI – Gazebo Effect (Sun Ark)
Rizan Said – King of Keyboard (Annihaya)
Son Lux – Bones (Glassnote)
Amara Touré – 1973-1980 (Analog Africa)
Voices From The Lake – Live at the MAXXI (Editions Mego)
Wolf Alice – My Love Is Cool (Dirty Hit Records)
Years & Years
– Communion (Universal)

29.06
Cowboy Lovers
– Cowboy Lovers (LBW)
Fismoll
– Box of Feathers (Nextpop)
Funkstörung
– Funkstörung (Monkeytown)
Fraser A Gorman – Slow Gum (Milk!)
Nicholas Jaar – Nymphs III (Other People)
Rickie Lee Jones – The Other Side of Desire (Thirty Tigers)
King Krog – Don’t Just Sing (Light In The Attic)
LA Priest – Inji (Domino)
Loop – Array 1 (ATP/R)
Carlton Melton – Out to Sea (Agitated)
The Orange Humble Band – Depressing Beauty (Citadel)
Tess Parks and Anton Newcombe – I Declare Nothing (A Recordings)
La Priest – Inji (Domino)
RP Boo – Fingers, Bank Pads and Shoe Prints (Planet Mu)
Stig of the Dump – Kubrick (Lewis)
Tall Firs – Ghostlight Ensemble (ATP)
Richard Thompson
– Still (Proper)
Trembling Bells – The Sovereign Self (Tin Angel)
Troum & Raison d’etre – De Aeris In Sublunaria Influxu (Essence)
VA – Peru Boom – Bass, Bleeps and Bumps from Peru’s Electronic Underground (Tiger’s Milk)
VA – Sources: The Sam Records Anthology – comp. by Bill Brewster  (Harmless) 2CD
Neil Young & Promise of the Real – The Monsanto Years (Reprise) 

……………………………………………………………………………………………………

6.07
Aero Flynn
– Aero Flynn (Memphis Industries)
Pete Atkin – The Colours of the Night (Hillside)
Ezra Furman – Perpetual Motion People (Bella Union)
O’Conner & Love – Minesweeping (Mount Mellick)
Lucy Rose – Work It Out (Columbia)
Andrew Skeet – Finding Time (Sony)
Sleaford Mods – Key Markets (Harbinger Sound)

John Zorn – Pellucidar – A Dreamers Fantabula (Tzadik)

13.07
Alternative TV
– Opposing Forces (Public Domain)
Miles Davis
– Miles Davis At Newport: 1955-1975: The Bootleg Series Vol. 4 (Columbia) box
Anneli Drecker – Rocks & Straws (Rune Grammofon)
Duke Ellington & His Orchestra – The Conny Plank Session (Groenland)
Envy – Atheist’s Cornea (Rock Action)
Flying Saucer Attack – Instrumentals 2015 (Domino)
Heather / Woods / Broderick – Glider (Western Vinyl)
LHF – For the Thrown (Keysound)
Little Boots – Working Girl (Repeat)
Lomi Lomi – Heroizm woli (Lado ABC)
Mammoth Penguins – Hide and Seek (Fortuna Pop)
Nap Eyes – Whine of the Mystic (Paradise of Bachelors)
Prefuse 73 – Every Color of Darness (Temporary Residence)
Rachel Sermanni – Tied to the Moon (Middle of Nowhere)
Vince Staples – Summertime ’06 (Virgin)
David Toop – Lost Shadows: In Defence of the Soul (Yanomami, Shamanism, Songs, Ritual, 1978) (Sub Rosa)
Years & Years – Communion (Polydor)

20.07
Acre / Filter Dread
– Interference (Codes) EP
The Chemical Brothers
– Born in the Echoes (Virgin)
Samantha Crain
– Under Branch & Thorn & Tree (Full Time Hobby)
C Duncan – Architect (Fat Cat)
Emily Hall – Folie a deux (Bedroom Community)
Faith Healer – Cosmic Troubles (Mint)
Iron & Wine & Ben Bridwell – Slying Into My Mouth (Caroline)
Jason Isbell – Something More Than Free (Southeastern)
The London Souls – Here Come the Girls (Feel)
Stephen O’Malley – Gruides (Demdike Stare)
Qluster – Tasten (Bureau B)
Ratatat – Magnifique (Because)
Tame Impala
– Currents (Fiction)
Teen Men – Teen Men (Bar None)
Thundercat – The Beyond / Where the Giants Roam (Brainfeeder) EP
VA
– Disco 2: A Further Fine Selection of Independent Disco, Modern Soul and Boogie 1976-80 (Soul Jazz) 2CD
VA – Sources: The Sleeping Bag Records Anthology – comp. by Bill Brewster (Harmless)
White Reaper – Does It Again (Polyvinyl)

27.07
Alessandro Cortini
– Risveglio (Hospital)
Ducktails
– St Catherine (Domino)
Eleventh Dream Day – Works for Tomorrow (Thrill Jockey)
Field Music – Music for Drifters (Memphis Industries)
Ghostface Killah & Adrian Younge – Twelve Reasons to Die II (Linear Labs)
Gwenno – Y Dydd Olaf (Heavenly)
Liberez – All Tense Now Lax (Night School)
Mammoth Penguins – Hide and Seek (Fortuna Pop!)
Mas Ysa – Seraph (Downtown)
Neony
– Uniform (Sony)
Daniel Romano – If I’ve Only One Time Askin’ (New West)
Omar Souleyman – Bahdeni Nami (Monkeytown)
Jill Scott – Woman (Atlantic)
Seven Davis Jr – Universes (Ninja Tune)
Strange Wilds – Subjective Cocncept (Sub Pop)

……………………………………………………………………………………………………

3.08
Buddy Guy
– Born to Play Guitar (Silvertone)
Gurrumul
– The Gospel Album (Skinnyfish)
Haiku Salut – Etch and Atch Deep (How Does It Feel To Be Loved?)
Albert Hammond Jr
– Momentary Masters (Infectious)
Lianne La Havas – Blood (Warner)
Los Plantronics – Surfing Times (Jansen Plateproduksjon)
The Maccabees – Marks to Prove It (Fiction)
Mark Morriss – The Taste of Mark Morriss (Acid Jazz)
Red River Dialect – Tender Gold and Gentle Blue (Hinterground)
Joss Stone
– Water For Your Soul (Stone’d)
Vetiver – Complete Strangers (Easy Sound)
Astrid Williamson – We Go To Dream (One Little Indian)

7.08
Mac DeMarco
– Antoher One (Captured Tracks)
Iris DeMent – The Trackless Woods (Flariella)
Georgia – Georgia (Domino)
Happy Pills – Happy Pills (Gusstaff) EP ltd.
Health – Death Magic (Fiction)
Bert Jansch
– Live at the 12 Bar (Earth Records)
Paul Kalkbrenner – 7 (Sony)
Kristen – Stiff Upper Worlds (Gusstaff) reed.
Langhorne Slim & The Law – The Spirit Moves (Dualtone)
Lorna – London’s Leaving Me (Words On Music)
Joni Mitchell with Herbie Hancock – Bread & Roses Fest.1978 – Extended Version (Iconography)
The Mynabirds – Lovers Know (Saddle Creek)
Night Beds – Ivywild (Dead Oceans)
Stephen O’Malley – Gruides (DDS)
Lindi Ortega – Faded Gloryville (Last Gang)
Owl & Mouse – Departures (Fika)
The Phoenix Foundation – Give Up Your Dreams (Memphis Industries)
Saturn and the Sun – Journey to the Center of Your Mind (Bocian) LP
Slim Twig – Thank You For Stickin’ With Twig (DFA)
The Telescopes – Hidden Fields (Tapete)
Titus Andronicus – The Most Lamentable Tragedy (Merge)
Frank Turner – Positive Songs For Negative People (Polydor)
Ultimate Painting – Green lanes (Trouble in Mind)
Chelsea Wolfe – Abyss (Sargent House)

14.08
Rayland Baxter
– Imaginary Man (ATO)
Dave Cloud And The Gospel Of Power
– Today Is The Day That They Take Me Away (Fire Records)
Kafka Tamura – Nothing to Everyone (100% Records)
Pavement – The Secret History Vol. 1 (Matador)
Slime – Company (Weird World)
Sweet Baboo – The Boombox Ballads (Moshi Moshi)
Vapour Trails – Vapour Trails (Sonic)

21.08
Advance Base
– Nephew in the Wild (Tomlab)
John Baker & The Radiophonic Workshop – The Vendetta Tapes (Buried Treasure)
Mike Cooper
– Fratello Mare (Room40)
Death and Vanilla – California Owls (Fire) EP
Deradoorian
– The Expanding Flower Planet (Anticon)
Dr. Dre – Compton (Universal)
Drinks – Hermits on Holiday (Heavenly)
Amir EISaffar – Crisis (Pi Recordings)
Jackson C Frank – The Complete Recordings (Ba Da Bing) 3CD / 3LP+3CD
The Fratellis – Eyes Wide, Tongue Tied (PIAS)
Ghost B.C. – Meliora (Spinefarm)
Gwilym Gold – A Paradise (Brille)
Amy Helm – Didn’t It Rain (Membran)
Georg Hólm, Orri Páll Dýrason, Hilmar Örn Hilmarsson & Kjartan Hólm – Circe. Music Composed for The Show of Shows (Krunk)
The Jean-Paul Sartre Experience – I Like Rain – The Story of the Jean-Paul Sartre Experience (Fire Records)
The Last Hurrah!! – Mudflowers (Rune Grammofon)
Briana Marela – All Around Us (Jagjaguwar)
William Parker – For Those Who Are, Still (Aum Fidelity) box
Pere Ubu – Elitism for the People 1975-1978 (Fire Records) box
Nathaniel Rateliff & The Night Sweats – Nathaniel Rateliff & The NIght Sweats (Stax)
Reuben James Richards – About Time (Jigsaw)
Sea Lion – Desolate Stars (Turnstile)
Small Feet – From Far Enough Away Everything Sounds Like an Ocean (Control Freak Kitten)
Paul Smith & The Intimations – Contradictions (Billingham)
Spock’s Bird – The Oblivion’s Particle (Century Media)
The Strypes – Little Victories (Virgin)
Totally Mild – Down Time (Bedroom Suck)
VA – Total 15 (Kompakt)
The Weeknd – Beauty Behind the Madness (Island)
Wilco – Star Wars (dBpm)

28.08
Beach House
– Depression Cherry (Bella Union)
Laura Cannell
– Beneath Swooping Talons (Front and Follow)
Karolina Cicha i Spółka – Jidyszland (Universal)
Defeater – Abandoned (Epitaph)
Destroyer – Poison Season (Dead Oceans)
Foals
– What Went Down (Warner)
Hills – Fride (Rocket)
Hooton Tennis Club – Highest Point In Cliff Town (Heavenly)
Idjut Boys – Version (Smalltown Supersound)
The Kitchen Cinq – When the Rainbow Disappears: An Anthology 1965-68 (Light in the Attic)
Motorhead – Bad Magic (UDR)
Natural Information Society & Bitchin Bajas – Autoimaginary (Drag City)
Max Richter – Sleep (Deutsche Grammophon)
Royal Headache – High (What’s Your Rupture?)
Karen Ruimy & Youth – Zik’r East (Karais)
Yo La Tengo – Stuff Like That There (Matador)

……………………………………………………………………………………………………

4.09
AFX
– Orphaned Deejay Selek 2006-2008 (Warp)
The Arcs
– Yours, Dreamily (Nonesuch)

Lou Barlow – Brace the Wave (Joyful Noise)
The Black Tambourines – Freedom (Easy Action)
Blank Realm – Illegals in Heaven (Fire)
Ane Brun – When I’m Free (Balloon Ranger)
Lloyd Cole – 1D (Electronics 2012-2014) (Bureau B)
Dam-Funk – Invite the Light (Stones Throw)
Mary Halvorson – Meltframe (Firehouse 12)
Helena Hauff – Discreet Desires (Werdiscs/Ninja)
Helen – The Original Faces (Kranky) – Liz Harris / Grouper
Iron Maiden – The Book of Souls (Parlophone)
Mike Krol – Turkey (Merge)
Natural Snow Buildings – Terror’s Horns (Ba Da Bing)
Phaedra – Blackwinged Night (Rune Grammofon)
Public Image Ltd 
– What the World Needs Now (PiL Official)

Morten Qvenild – Personal Piano (Hubro)
Riverside – Love, Fear and the Time Machine (Century Media)
Rysy – Traveler (U Know Me)
Sea + Air – Evropi (Glitterhouse)
Joan Shelley – Over and Even (No Quarter)
Uncle Acid &The Deadbeats – The Night Creeper (Rise Above)
VA – µ20 (Planet Mu)
Widowspeak – All Yours (Captured Tracks)
Lizz Wright – Freedom & Surrender (Concord)

11.09
Afriquoi
– Kolaba (Wormfood)
Willis Earl Beal
– Nocturnes (Tender Loving Empire)
Beirut
– No No No (4AD)
Jens-Uwe Beyer – The Emissary (Pop Ambient)
C418 – Minecraft Volume Alpha (Ghostly)
Carter Tutti Void – f (x) (Industrial)
Phil Cook – Southland Mission (Thirty Tigers)
Empress Of – Me (I Records)
Craig Finn – Faith in the Future (Partisan)
Ben Folds
– So There (New West)
Masayoshi Fujita – Apologues (Erased Tapes)
Ricardo Diaz Gomes – 11 (OnerpmDL)
Patty Griffin – Servant of Love (Thirty Tigers)
Richard Hawley – Hollow Meadows (Parlophone)
Legendary Shack Shakers – The Southern Surreal (Alternative Tentacles)
The Libertines – Anthems for Doomed Youth (Virgin)
Low – Ones and Sixes (Sub Pop)
Micachu and the Shapes – Good Sad Happy Bad (Rough Trade)
Midday Veil – This Wilderness (Beyond Beyond Is Beyond)
Christopher Owens – Chrissybaby Forever (Turnstile)
Nerina Pallot – The Sound and the Fury (Idaho)
Plainsong – Reinventing Richard: The Songs of Richard Farina (Fledgling)
Pole – Wald (Pole)
Sabbath Assembly – Sabbath Assembly (Svart)
Shit and Shine – Everybody’s a Fucking Expert (Editions Mego)
Slayer – Repentless (Nuclear Blast)
Stereophonics – Keep the Village Alive (Stylus)

18.09
a-Ha
– Cast In Steel (Polydor)
a-Ha
– Hunting High and Low (30th Anniversary Super Deluxe) (Rhino) box
Alif – Aynama-Rtama (Nawa)
Dave & Phil Alvin – Lost Time (Yep Roc)
Baio – The Names (Glassnote)
Battles – La Di Da Di (Warp)
Big | Brave – Au De La (Southern Lord)
Randall Bramblett – Devil Music (New West)
CocoRosie – Heartache City (City Slang)
Darwin Deez – Double Down (Lucky Number)
Destruction Unit – Negative Feedback Resistor (Sacred Bones)
Duran Duran
– Paper Gods (Warner)
James Elkington & Nathan Salsburg – Ambsace (Paradise of Bachelors)
Joe Ely – Panhandle Rambler (Rack ‚Em)
Robert Forster – Songs to Play (Tapete) ex-The Go-Betweens
David Gilmour – Rattle That Lock (Columbia)
Nicolas Godin – Contrepoint (Because)
Glen Hansard – Didn’t He Ramble (Anti-)
Hecta – The Diet (City Slang)
I.B.M. – From the Land of Rape and Honey (The Suppressed Tapes) (Interdimensional Transimssions)
Bert Jansch – It Don’t Bother Me (Sanctuary) reed.
King Midas Sound and Fennesz – Editions 1 (Ninja Tune)
Metric – Pagans in Vegans (Metric Music International)
Ashley Monroe – The Blade (Warner)
Ought – Sun Coming Down (Constellation)
Dave Rawlings Machine – Nashville Obsolete (Acony)
Jonas Reinhardt – Palace Savant (Further)
Keith Richards – Crosseyed Heart (Virgin)
Rycerzyki – Rycerzyki (Stajnia Sobieski)
Ballake Sissoko & Vincent Segal – Musique de nuit (No Format)
Skylar Spence – Prom King (Carpark)
Elyse Weinberg – Greasepaint Smile (Numero Group)

25.09
Chantal Acda
– The Sparkle In Our Flaws (Glitterhouse)
Tomo Akikawabaya – The Invitation of the Dead (Minimal Wave)
Atom String Quarte
– Atmosphere (Kayax)
Chvrches
– Every Open Eye (Virgin)
Close Lobsters
– Firestation Towers (1986-1989) (Fire!)
Darkstar – Foam Island (Warp)
The Dead Weather – Dodge and Burn (Third Man)
Disclosure – Caracal (Universal)
Dungen – Allas Sak (Smalltown Supersound)
Echoes of Yul – The Healing (Zoharum) ltd. 500
Flora Quartet – Muzikka Organikka (Gusstaff)
Girl Band – Holding Hands With Jamie (Rough Trade)
Laurel Halo – In Situ (Honest Jon’s)
Hati – Metanous (Zoharum)
Steve Hauschildt – Where All Is Fled (Kranky)
Julia Holter – Have You in My Wilderness (Domino)
Introverted Dancefloor – Introverted Dancefloor (Carpark)
The Lake Poets – The Lake Poets (DSE)
Mercury Rev – The Light in You (Bella Union)
Moon Zero – Moon Zero (Denovali)
Monk Parker – How the Spark Loves the Tinder (Bronze Rat)
Elliot Moss – Highspeeds (PIAS)
The Necks – Vertigo (ReR)
New Order – Music Complete (Mute)
Doe Paoro – After (Anti-)
Peaches – Rub (I U She Music)
Kimmo Pohjonen – Sensitive Skin (Octopus)
Sexwitch – Sexwitch (Echo)
Thunderbitch – Thunderbitch (Blackfootwhitefoot)
U.S. Girls – Half Free (4AD)
Kurt Vile – B’lieve I’m Going Down (Matador)
Wand – 1000 Days (Drag City)
Youth Lagoon – Savage Hills Ballroom (Fat Possum)
Zakopower – Drugie pół (Kayax)

……………………………………………………………………………………………………

2.10
Blitzen Trapper
– All Across This Land (Lojinx)
Bokka
– Don’t Kiss and Tell (Nextpop)
Born Ruffians – Ruff (Yep Roc)
Michael Chapman – Fish (Tompkins Square)
The City – Now That Everythng’s Been Said (Light In The Attic) reed.
Clutch
– Psychic Warfare (Weathermaker)
Deafheaven – New Bermuda (Anti-)
Eagles of Death Metal
– Zipper Down (Universal)
Editors – In Dream (PIAS)
Euros Childs – Sweetheart (National Elf)
John Grant – Grey Tickles, Black Pleasure (Bella Union)
Matthew Halsall & The Gondwana Orchestra – Intro Forever (Gondwana)
Odetta Hartman – 222 (Northern Spy)
Don Henley – Cass Country (Virgin)
Heroiny – Ahh-Ohh (Dunno)
The Icarus Line – All Things Under Heaven (Agitated)
Janet Jackson – Unbreakable (Universal)
Joe Jackson – Fast Forward (Earmusic)
Kapela Ze Wsi Warszawa – Święto słońca (Karrot Kommando)
Frankie Lee – American Dreamer (Loose Music)
Jono McCleery – Pagodes (If Music)
Mild High Club – Timeline (Circle Star)
Mirt – Vanishing Land (BDTA)
Barbara Morgenstern – Doppelstern (Monika)
Stephen O’Malley – Eternelle Idole (Shelter Press)
Squeeze – Cradle to the Grave (Virgin/EMI)
Wavves – V (Ghost Ramp)

9.10
Alex G
– Beach Music (Domino)
Tori Amos
– The Light Princess (Universal)
Catz ‚N Dogz
– Basic Colour Theory (Pets)
Dilly Dally – Sore (Partisan)
Hurts
– Surrender (Universal)
Israel Nash – Israel Nash’s Silver Session (Loose/Thirty Tigers)
Kowloon Walled City – Grievances (Neurot)
Jesse Malin – Outsiders (Velvet Elk)
Mariza – Mundo (EMI)
Penetration – Resolution (Polestar)
Duane Pitre – Bayou Electric (Important)
Promised Land Sound – For Use and Delight (Paradise of Bachelors)
Protomartyr – The Agent Intellect (Hardly Art)
Reverend and the Makers – Mirrors (Cooking Vinyl)
Tom Robinson – Only the Now (Castaway Northwest)
Saintseneca – Such Things (Anti-)
Skylar Spence – Prom King (Carpark)
St Germain – St Germain (Warner)
The Spook School – Try to Be Hopeful (Fortuna Pop)
Patrick Sweany – Daytime Turned to Nighttime (Nine Mile)
Terrific Sunday – Strangers Lovers (Sony)
Visionist – Safe (PAN)
Zomby – Let’s Jam!! (EP 1 & 2) (XL)

16.10
!!!
– As If (Warp)
Adem – Seconds Are Acorns (Oneiric)
Doug Hream Blunt – My Name Is Doug Hream Blunt (Luaka Bop)
Tom Carter – Long Time Underground (Three Lobed Records)
Deerhunter – Fading Frontier (4AD)
John Foxx – London Overgrown (Metamatic)
Alela Diane & Ryan Francesconi – Cold Moon (Believe)
Egyptian Lover – 1984 (City Hall) reed.
Flanger – Lollopy Dripper (Nonplace)
Chris Forsyth & Koen Holtkamp – The Island (Trouble In Mind)
Henryk Górecki – Górecki: 30 (Nonesuch) 7CD
Gun Outfit – Dream All Over (Paradise of Bachelors)
Luke Haines – British Nuclear Bunkers (Cherry Red)
Here We Go Magic – Be Small (Secretly Canadian)
Dave Heumann – Here In the Deep (Thrill Jockey)
Bert Jansch – Moonshine (Earth)
Jean-Michel Jarre
– E Project (RCA)
John Lemke – Nomad Frequencies (Denovali)
Bill MacKay & Ryley Walker – Land of Plenty (Whistler)
Majical Cloudz – Are You Alone? (Matador)
Neon Indian – VEGA INTL., Night School (Transgressive)
Pixel – Golden Years (Cuneiform)
Revolutionary Army of the Infant Jesus – Beauty Will Save the World (Occultation)
Piotr Rogucki – J.P. Śliwa (Agora)
The Shifting Sands – Cosmic Radio Station (Occultation)
Slalom – Wunderkamera (Lado ABC)
Stara Rzeka – Zamknęły się oczy ziemi (Instant Classic)
Trader Horne – Morning Way (Earth)
Tuxedomoon & Cult With No Name
– Blue Velvet Revisited (Crammed)
Ugly Kid Joe – Uglier Than They Used To Be (Metalville)
Christina Vantzou – No 3 (Kranky)
Zombi – Shape Shift (Relapse)

23.10
Laurie Anderson
– Heart of a Dog (Nonesuch)
Armia – Toń (Metal Mind)
Beach House
– Thank Your Lucky Stars (Bella Union)
Corrections House – Know How To Carry a Whip (Neurot)
Fat Freddy’s Drop – BAYS (The Drop)
FUZZ – II (In the Red)
Dave Gahan & Soulsavers
– Angels & Ghosts (Sony)
JC Satan – JC Satan (Animal Factory/Born Bad)
Philip Jeck – Cardinal (Touch)
Kamp! – Orneta (Brennnessel)
Killing Joke – Pylon (Universal)
Laraaji produced by Brian Eno – Ambient 3: Day of Radiance (Glitterbeat) reed.
Mogwai – Central Belters (Rock Action) 3CD komp.
Joanna Newsom – Divers (Drag City)
Oxford Drama – In Awe (Brennnessel)
Josh Ritter – Sermon on the Rocks (Pytheas)
Savana – Savana (GAD) reed. 1984
Son Little – Son Little (Anti-)
Vangoffey
– Take Your Jacket Off and Get Into It (Distiller)

30.10
Peter Buck
– Warzone Earth (Mississippi)
Boogarins – Manual (Other Music)
Car Seat Headrest – Teens of Style (Matador)
The Chills
– Silver Bullets (Fire)
EL VY
– Return to the Moon (4AD)
Escort – Animal Nature (Escort)

Guy Garvey – Courting the Squall (Polydor)
Jeffrey Lewis & Los Bolts – Manhattan (Rough Trade)
Jono El Grande – Melody of a Muddled Mason (Rune Grammofon)
Kangding Ray – Cory Arcane (Raster-Noton)

Julia Kent – Asperities (Leaf)
King Crimson – Thrak (40th Anniversary Edition) (DGM) reed. CD+DVD
Rabit – Communion (Tri Angle)

Roots Manuva – Bleeds (Big Dada)
Rod Stewart – Another Country (Capitol)
Sun Ra And His Arkestra – To Those of Earth… and Other Worlds (Strut) 2CD
VA – Ork Records: New York, New York (Numero Group)
The Yawpers – American Man (Bloodshot)
Younghusband – Dissolver (ATP)

……………………………………………………………………………………………………

6.11
Christopher Bissonnette
– Pitch, Paper & Foil (Kranky)
Björk  –  Vulnicura Strings (The Acoustic Version: Strings, Voice and Viola Organista Only) (One Little Indian)
Marc Carroll – Love Is All Or Love Is Not At All (One Little Indian)
Patrick Cowley
– Muscle Up (Dark Entries)
Drivelaone – Lifewrecker (DRAW)
Bob Dylan – The Cutting Edge 1965-1966: The Bootleg Series Vol 12 (Columbia) komp.
Floating Points – Elaenia (Pluto)
Billy Gibbons – Perfectamundo (Universal)
Ellie Goulding
– Delirium (Universal)
hd hausmann – Wring the Moisture from the Surf (Marshall Teller)
Darren Hayman – Florence (Fika)
Hieroglyphic Being & J.I.T.U Ahn-Sahm-Buhl – We Are Not the First (RVNG Intl)
Kode9 – Nothing (Hyperdub)
The Leaf Library – Daylight Versions (Wiaiwya)
Steve Martin & Edie Brickell – So Familiar (Rounder)
Merz – Thinking Like a Mountain (Accidental)
Muchy – Powracająca fala (Universal)
Josefin Ohrn + The Liberation – Horse Dance (Rocket)
Pablopavo/Iwanek/Praczas – Wir (Karrot Kommando)
Dawid Podsiadło – Annoyance and Dissapointment (Sony)
Benoit Pioulard – Noyaux (Morr Music)
Rustie – EVENIFUDONTBELIEVE (Warp)
Bill Ryder-Jones – West Kirby County Primary (Domino)
Nitin Sawhney – Dystopian Dream (Positiv-ID)
Seal
– 7 (Warner)
Soldiers Of Fortune – Early Risers (Mexican Summer)
Teeth Of the Sea – Highly Deadly Black Tarantula (Rocket)

13.11
Oren Ambarchi & Johan Berthling
– Tongue Tied (Hapna)
The Brian Jonestown Massacre
– Mini Album Thingy Wingy (A Recordings)
Katy Carr – Polonia (Deluce)
Anthony Child
– Electronic Recordings From Maui Jungle vol. 1 (Editions Mego)
Steven A Clark – The Lonely Roller (Secretly Canadian)
Kurt Cobain – Montage of Heck: The Home Recordings (Universal)
DJ Paypal – Sold Out (Brainfeeder)
The Drink – Capital (Melodic)
The Dumplings
– Sea You Later (Warner)
James Ferraro – Skid Row (Break World)
Hieroglyphic Being – The Acid Documents (Soul Jazz)
Lanterns On The Lake – Beings (Bella Union)
David Lynch & Marek Zebrowski – Polish Night Music (Sacred Bones) reed.
Jeff Lynne’s ELO – Alone in the Universe (Columbia)
Magma – Köhnzert Zünd (Jazz Village) 12CD
Mark McGuire – Beyond Belief (Dead Oceans)
Johnny Marr – Adrenalin Baby (New Voodoo)
Mural
– Tempo (Sofa)
Oneohtrix Point Never
– Garden of Delete (Warp)
Panda Bear – Crosswords EP (Domino) winyl
Rocket From the Tombs – Black Record (Fire)
Kelley Stoltz – In Triangle Time (Castle Face)
Tropic of Cancer – Archive: The Downwards Singles (Blackest Ever Black)
Tropic of Cancer – Stop Suffering (Blackest Ever Black)
Anna Von Hausswolff – The Miraculous (City Slang)
The Wainwright Sisters – Songs In the Dark (PIAS)
Wreckless Eric – amERICa (Fire)
Neil Young – Bluenote Cafe (Warner) 4LP

20.11
Adele
– 25 (XL Recordings)
Arca – Mutant (Mute)
John Coltrane
– A Love Supreme: The Complete Masters (Impulse/Verve) 3CD reed.
Judy Dyble
– Anthology: Part One (Earth)
Six Organs Of Admittance – Hexadic II (Drag City)
Sun City Girls – Torch Of the Mystics (Abduction) reed. 1990
Mikael Tariverdiev
– Film Music (Earth)
The Velvet Underground – The Complete Matrix Tapes (Unievrsal) 4CD
Mary Waterson and David A. Jaycock – Two Wolves (One Little Indian)

27.11
Fufanu
– Few More Days to Go (One Little Indian)
Pustki
– Wydawało się (Agora)

……………………………………………………………………………………………………

4.12
Coldplay
– A Head Full of Dreams (Parlophone)
En – City of Bridges (Students of Decay)
Moon Wiring Club – Why Does My House Make Creaking Noises? (Gecophonic) LP
Moon Wiring Club – Playclothes From Faraway Places (Gecophonic) CD
Nadia Reid – Listen To Formation, Look For the Signs (Spunk!)
SunnO))) – Kanon (Southern Lord)

11.12
Hiss Golden Messenger / Michael Chapman 
– Parallelogram (Three Lobed) split
Bardo Pond / Yo La Tengo
– Parallelogram (Three Lobed) split
Jennyllee – Right On! (Rough Trade)
Thurston Moore & John Moloney: Caught on Tape | Bishop – Orcutt – Corsano – Parallelogram (Three Lobed) split
Six Organs of Admittance / William Tyler – Parallelogram (Three Lobed) split
Kurt Vile / Steve Gunn
– Parallelogram (Three Lobed) split
Richard Youngs
– Inside the Future (Glass Redux)
Zenial – Minotaur (Zoharum)

18.12

25.12
Raison d’etre
– Mise en abyme (Drone)

 

8.01
David Bowie – Blackstar (Sony)

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2009 / new releases 2009

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2010 / new releases 2010

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2011 / new releases 2011

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2012 / new releases 2012

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2013 / new releases 2013

ARCHIWUM / ARCHIVE: premiery roku 2014 / new releases 2014  

13 responses to “PREMIERY 2015

  1. Schoolboy Q – Oxymoron 25.02

  2. MICHAEL JACKSON – Xscape 13.05.2014.

  3. 11 Maja nowy album ROISIN MURPHY – to jest dopiero wiadomość! Nazywać się będzie Hairless Toys. Pierwszy utwór z płyty świetny.

  4. Pingback: Wyż Nisz to od dziś archiwum | WYŻ NISZ

  5. Drogi Panie Redaktorze w zestawieniach wczesnojesiennych premier pogubił Pan gdzieś dwie ważne polskie płyty: „traveler” duetu Rysy i „strangers, lovers” formacji Terrific Sunday. Tak być nie może🙂

  6. A tak w ogóle to bardzo dziękuję za tę cudowną stronkę. Dzięki niej przesłuchałem przeszło 800 płyt tego roku i jestem na bieżąco. Nie wiem co bym zrobił, gdyby te zestawienia nie istniały. Dzięki tej stronie żyję i póki ona istnieje, to żyć będę.
    Z ukłonami🙂

    P.S. Wielka szkoda, że dawna, jakże wspaniała formuła programu „WOK” się wyczerpała i nie można zobaczyć już Pana i Redaktora Hawryluka w TVP2. Świetnie współgraliście na wizji i fajnie Was się oglądało.

  7. @Marcin –> Bardzo dziękuję – uzupełnianie tej listy to czasem jeden wielki chaos i chociaż zdążyłem na Polifonii napisać o Rysach, to rzeczywiście nie wrzuciłem na listę. Już uzupełniam!🙂

  8. wnuk Kazimierza

    21.10 premiera najnowszego studyjnego albumu Armii – Toń, a u Gospodarza cisza. Tak samo chyba z projektem Rimbaud tria Jacaszek/Budzy/Trzaska…

  9. Dziękuję, uzupełnione. Kompletnie zapomniałem tu dodać Rimbaud, choć nie zapomniałem opisać: http://polifonia.blog.polityka.pl/2015/06/11/rakiety-mainstreamu-i-armaty-podziemia/

  10. Szanowny Panie Redaktorze, bardzo proszę o uzupełnienie premier płytowych od dnia 20.11.2015 r.. Dla mnie jest to szalenie ważne, gdyż przesłuchałem jak dotąd wszystkie wydawnictwa z roku 2015 , które Pan tutaj zamieścił. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie🙂

  11. Panie Redaktorze mam zasadnicze dwie sprawy, w których zwracam się do Pana, jako naczelnego działu kultura Polityki. Mianowicie, jako wielbiciel filmu, zwłaszcza francuskiej nowej fali chciałem się zapytać czy w Polsce ukaże się wreszcie obszerny box filmów z dziełami Erica Rohmera. O ile wiem, takie wydawnictwo ukazało się w poza granicami naszego kraju, boxu choć skromnego doczekał się w Polsce Francois Truffaut. Druga kwestia dotyczy drugiej płyty zespołu L.Stadt – „El.p”. Wydawnictwo to nie jest niestety dostępne w żadnym muzycznym sklepie internetowym, prawdopodobnie dlatego że jego nakład się wyczerpał. To bardzo dobra płyta, opus magnum jak dotychczas tego zespołu, tym bardziej jest to dla mnie sytuacja wręcz kuriozalna, bo sprzedała się jak ciepła bułeczka w tym także poza granicami naszego kraju. Dzwoniłem w tej sprawie do wydawnictwa Mystic Production, ale Pani niestety nie była zorientowana, zresztą nie rozumiała jak można być fanem muzyki i kolekcjonować płyty. Mając szerokie wpływy oraz pewne znajomości w „świecie kultury wysokiej” czy mógłby Pan w jakiś sposób poruszyć lub zasięgnąć informacji z pierwszej ręki. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam i czekam na uzupełnienie listy premier do końca roku 2015.:)

  12. w tych powyższych kwestiach znaczy

  13. This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want?HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s