PREMIERY 2016

Update 2016-10-28

PREMIERY PŁYTOWE – 2016 – ALBUMS RELEASED/TO BE RELEASED

Data premiery orientacyjna, punktem wyjścia był dla mnie nowy dzień światowych premier, czyli piątek. Gwiazdką (*) oznaczam premiery dopisywane już po dacie wydania albumu. Dzięki za wszelką pomoc w tworzeniu zestawienie. Uwagi mile widziane.

2016.01 STYCZEŃ / JANUARY
2016.02 LUTY / FEBRUARY
2016.03 MARZEC / MARCH
2016.04 KWIECIEŃ / APRIL
2016.05 MAJ / MAY
2016.06 CZERWIEC / JUNE
2016.07 LIPIEC / JULY
2016.08 SIERPIEŃ / AUGUST
2016.09 WRZESIEŃ / SEPTEMBER
2016.10 PAŹDZIERNIK / OCTOBER
2016.11 LISTOPAD / NOVEMBER
2016.12 GRUDZIEŃ / DECEMBER

8.01
Pete Astor
– Spilt Milk (Fortuna Pop!)
David Bowie – Blackstar (Sony) 8.5/10
Chimess
– Palm (Bandcamp)
Eglise – Eglise (self release)
Frakcja Supramuzyczna Galerii: „Nie-galerii”
– The Archive of Polish Industrial Music Presents (Impulsy Stetoskopu) 3CD ltd
*Luka Productions – Mali Kady (Sahelsounds)
Arik Manler – The Reason for Living Was to Get Ready to Stay Dead a Long Time
Ramleh – Circular Time (Crucial Blast)
Villagers – Where Have You Been All My Life? (Domino)

15.01
Alva Noto & Ryuichi Sakamoto
– The Revenant OST (Milan) 8/10
Coldair
– The Provider (Twelves) 7/10
Daughter – Not To Disappear (4AD) 6/10
Dys Jorgensmann Marcus – Elements in Candor (ForTune) 7/10
Fire! – She Sleeps, She Sleeps (Rune Grammofon)
Haircuts For Men – 大理石のファンタジー (Business Casual)
*Library of Babel – Blue Nineteen (Blue Tapes and X-Ray Records)
Lost Salt Blood Purges – Only the Youngest Grave (Art As Catharsis) 7/10
Baaba Maal – The Traveller (Palm)
*Malibu – Anderson .Paak (Steel Wool Entertainment)
Mech
– Soma (Resopal) Mateusz Wysocki + Michał Wolski
*Mystery Jets – Curve of the Earth (Caroline)
Pink Freud
– Pink Freud gra Autechre (Mystic) 7/10
Skunk Anansie
– Anarchytecture (Ear) 2/10
Yorkstone / Throne / Khan – Everything Sacred (Domino) 7.5/10
Żółte Kalendarze – The Best of Zółte Kalendarze (Thin Man) 

22.01
Autechre
– Solid Steel Radio Show (Ninja Tune)
Robert Aiki Aubrey Lowe
– Cognition/Observation (DDS) EP
Aidan Baker – Dualism (Midira)
The Besnard Lakes
– A Coliseum Complex Museum (Jagjaguwar) 5/10
Joshua Bonnetta – Lago (Shelter Press)
Bonnie „Prince” Billy – Pond Scum (Drag City/Domino) 7/10
*John Cale
– M:Fans (Domino)
*Chairlift
– Moth (Columbia)
*Yves De Mey – Drawn with Shadow Pens (Spectrum Spools)
Ricardo Donoso – Symmetry (Denovali) 3CD
Eleanor Friedberger – New View (Frenchkiss)
The High Llamas – Here Come the Rattling Trees (Drag City) 7/10
*Charlie Hilton
– Palana (Captured Tracks)
Icepick – Amaranth (Astral Spirits) LP
Jesu / Sun Kil Moon – Jesu & Sun Kill Moon (Caldo Verde) 8/10
King Charles – Gamble for a Rose (Buffalo Gang) 6/10
*Barbara Kinga Majewska, Emilia Sitarz
– Populista Presents Barbara Kinga Majewska, Emilia Sitarz play Franz Schubert Winterreise (Bołt)
Wojciech Majewski Quintet – Grechuta (Sony)
Megadeth – Dystropia (Universal)
Micromelancolie – Leaving Hades (Czaszka)
*M/M – Before We Lost Ourselves (Czaszka)
Roly Porter – Third Law (Tri Angle) 8/10
Savages – Adore Life (Matador) 7/10
Ty Segall – Emotional Mugger (Drag City) 7/10
Kazimierz Serocki
– Pianophonie (Bołt)
Alex Smoke – Love Over Will (R&S)
*Joanna Halszka Sokołowska – Populista Presents Joanna Halszka Sokołowska plays Franz Schubert Winterreise (Bołt)
Suede – Night Thoughts (Warner)
*John Tilbury / Zygmunt Krauze – Grand Tour (Bołt)
*John Tilbury / Derek Bailey – Playing with a Dead Person (Bołt/Monotype) LP
Tindersticks – The Waiting Room (City Slang) 6/10
Tortoise – The Catastrophist (Thrill Jockey) 5/10
Tricky – Skilled Mechanics (False Idols) 5/10
Ulver – ATGCLVLSSCAP (House of Mythology) 6/10
VA – The Boston Creative Jazz Scene : 1970 To 1983 (Culture of Soul)
Violinbwoy – Mono County (Moonshine)
Lucinda Williams – The Ghosts of Highway 20 (Highway 20)
Steven Wilson – 4 ½ (Kscope)
*Adrian Younge – Something About Arpil II (Linear Labs)
*Richard Youngs – Populista Presents Richard Youngs Plays Parallel Winter (Bołt)

29.01
Sir Richard Bishop & Ava Mendoza
– Ivory Tower (Urock)
Bloc Party – Hymns (Infectious)
Mike Cooper – New Kiribati (Discrepant) 6/10
*Count Ossie And The Mystic Revelation Of Rastafari – Tales of Mozambique (Soul Jazz)
*Zbigniew Karkowski / Kasper T. Toeplitz – Fluster (pour basse electrique solo) (Bocian)
*Massive Attack – Ritual Spirit (Melancolic) EP
Jerzy Milian – Rivalen. Jerzy Milian Tapes 05, 1967-1974 Ballet Music (GAD) 8/10
*Night Beats – Who Sold My Generation (Heavenly)
Obara International – Live in Mińsk Mazowiecki (ForTune)
Rihanna – Anti (Westbury Road) 6/10
*Salve Discordia
– Triángulo de Amor Bizarro (Mushroom Pillow)
*Sia
– This Is Acting (RCA)
Thee, Stranded Horse – Luxe (Talitres)
*Tuff Love – Resort (Lost Map)
*VA – Songs of Separation (Navigator)
Saul Williams – MartyrLoserKing (Fader Label)

……………………………………………………………………………………………………

5.02
*Amanar
– Tumastin (Sahelsounds)
Albert Ayler
– Bells & Prophecy – Expanded Edition (ESP Disk)
*Beacon – Escapements (Ghostly)
Jherek Bischoff and Amanda Palmer – Strung Out In Heaven: A Bowie String Quartet Tribute (Bandcamp)
*Buika – Vivir Sin Miedo (East West)
Cloudland Canyon – An Arabesque (Medical)
The Cult
– Hidden City (Cooking Vinyl)
DIIV – Is the Is Are (Captured Tracks)
Matt Elliott – The Calm Before (Ici d’ailleurs)
Hańba! – Hańba (Karoryfer Lecolds) 8/10
Elton John – Wonderful Crazy NIght (Mercury)
*Field Music – Commontime (Memphis Industries)
Josephine Foster – No More Lamps in the Morning (Fire)
*Freakwater – Scheherazade (Bloodshot)
*Game Theory – Lolita Nation (Omnivore) reed.
Chihei Hatakeyama – Void IX (White Paddy Mountain)
Hunter/Game – Adaptation (Kompakt)
*The James Hunter Six – Hold On! (Daptone)
Junior Boys – Big Black Coat (City Slang)
Mass Gothic – Mass Gothic (Sub Pop)
Lizzy Mercier Descloux – Mambo Nassau (Light in the Attic) reed
Micromelancolie – Low Cakes (Speaker Footage) cassette
Mind Enterprises – Idealist (Because Music)
Nap Eyes – Thought Rock Fish Scale (Paradise of Bachelors)
Not Waving – Animal (Diagonal)
Iggy Pop / Tarwater / Alva Noto – Leaves of Grass (Morr) EP
*Porches – Pool (Domino)
The Prettiots – Funs Cool (Rough Trade)
*Elliott Smith – Heaven Adores You Soundtrack (Universal)
*Sunflower Bean – Human Ceremony (Fat Possum)
VA – Soul Sok Sega. Sega Sounds From Mauritius 1973-1979 (Strut)
*Wiesław Wilczykiewicz – Fly Ensemble (GAD Records)
Josef Van Wissem – When Shall This Bright Day Begin (Consouling Sounds) – wersja fizyczna 18.03
*Working For A Nuclear Free City – What Do People Do All Day? (Melodic)
*Xixa – Bloodline (Glitterhouse)
Wacław Zimpel – Lines (Instant Classic)

12.02
*Be
– One (Rivertones)
*Basia Bulat
– Good Advice (Secret City)
Kaliber 44 – Ułamek tarcia (Mystic)
Lauda – Gennin (Latarnia)
*Lissie – My Wild West (Cooking Vinyl)
*Meeting By Chance – Inside Out (Plug Audio)
Marissa Nadler – Ballads of Living and Dying (Mexican Summer)
*School of Seven Bells – SVIIB (Vagrant)
*The Skiffle Players – Skifflin’ (Spiritual Pajamas)
*Joanna Szumacher & Paweł Cieślak – Kopyta zła (Requiem)
*Rokia Traore – Ne So (Nonesuch)
*The Wave Pictures – A Season in Hull (Wymeswold)
Kanye West – Waves (Def Jam)
*Zackey Force Funk – Electron Don (Hit’n’Run)

19.02
Barry Adamson
– Know Where to Run (Central Control)
Federico Albanese
– The Blue Hour (Berlin Classics)
Animal Collective – Painting With (Domino)
Beneficjenci Splendoru – Sellfie
Brood Ma – Daze (Tri Angle)
*Ana Caprix – M6 Ultra (self-release)
The Cave Singers – Banshee (Jagjaguwar)
Cavern Of Anti-Matter – Void Beats/Invocation Trex (Duophonic) Tim Gane
Essaie Pas – Demain est une autre nuit (DFA)
Jack Garratt – Phase (Universal)
El Guincho – HiperAsia (Everlasting)
Elton John – Wonderful Crazy Night (Mercury)
Lake Street Dive – Side Pony (Nonesuch)
LNZNDRF – LNZNDRF (4AD)
Lushlife – Ritualize (Western Vinyl)
Matmos – Ultimate Care II (Thrill Jockey)
Yoko Ono – Yes, I’m a Witch Too (Manimal)
Prins Thomas – Principe Del Norte (Smalltown Supersound)
Rangda – The Heretic’s Bargain (Drag City)
Dan Sartain – Century Plaza (One Little Indian)
Linda Sharrock (In) The Abyssity Of The Grounds – Gods (Golden Lab) 3LP
So Pitted – Neo (Sub Pop)
So Slow – Nomads (Instant Classic)
Mavis Staples – Livin’ on a High Note (Anti-)
*Submotion Orchestra – Colour Theory (Counter/NoPaper)
Teen – Love Yes (Carpark)
VA – Outlier: Recordings From Madagascar (Sublime Frequencies)
VA – Music of Xinjiang: Kazakh and Uyghur Music of Central Asia (Sublime Frequencies)
Venetian Snares – Traditional Synthesizer Music (Timesig)
*Wild Nothing – Life of Pause (Bella Union)
Marlon Williams – Marlon Williams (Dead Ocean)
Zamilska – Undone (Untuned)
Zeitkratzer & Keji Haino – Stockhausen: Aus den sieben Tagen (Karlrecords)

26.02
The 1975
– I like it when you sleep, for you are so beautiful yet so unaware of it (Polydor)
Arabrot – The Gospel (Fysisk Format)
Anthrax
– For All Kings (Megaforce)
David Bowie – Bowie At The Beeb (The Best Of The BBC Radio Recordings 1968 – 1972) (PLG) 4LP reed.
Bullion – Loop the Loop (Deek)
DMA’s – Hills End (Infectious)
Kevin Drumm  – The Back Room (Monotype) LP
J D Emmanuel – Electronic Minimal Music (Black Sweat)
Emmy The Great – Second Love (Bella Union)
Frokedal – Hold On Dreamer (Propellor)
*Fatou Seidi Ghali & Alamnou Akrouni – Les Filles de Illighadad (Sahel Sounds)
The Gloaming – 2 (Real World)
Rafał Gorzycki Trio – Playing
The Heliocentrics – Quatermass Sessions: From the Deep (Now-Again)
James Holden / Luke Abbott
– Outdoor Museum of Fractals / 555Hz (Border Community)
Klan – Live Finland 1972 (GAD Records)
Lily & Madeleine – Keep It Together (New West)
Lower Entrance – Butterlies (U Know Me)
Chris Marker – La Jetee (Superior Viaduct) LP
Steve Mason – Meet the Humans (Double Six)
Jono McLeery – Pagodes Live (If)
*Mothers – When You Walk a Long Distance You Are Tired (Wichita)
Milky Wishlake – Wait for Us (Nextpop)
*Mugstar – Magnetic Seasons (Rock Action)
*Willie Nelson – Summertime: Willie Nelson Sings Gershwin (Sony Legacy)
Sarah Neufeld – The Ridge (Paper Bag)
O.S.T.R. – Życie po śmierci (Asfalt)
Oranssi Pazuzu – Värähtelijä (Svart)
Mustafa Ozkent – Genclik Ile Elele (Finders Keepers) reed.
Maria Peszek – Karabin (Warner)
Bonnie Raitt – Dig In Deep (Redwing)
Emitt Rhodes – Rainbow Ends (Omnivore)
Quilt – Plaza (Mexican Summer)
Santigold – 99c (Atlantic)
Supersonic Blues Machine – West of Flushing, South of Frisco (Provogue)
*Waco Brothers – Going Down in History (Bloodshot)
Andrew Weatherall – Convenanza (Rotters Golf Club)
Yuck – Stranger Things
Zjednoczone Siły Natury Mech – Zjednoczone Siły Natury Mech (GAD Records) 

……………………………………………………………………………………………………

4.03
Steven James Adams
– Old Magick (Fortuna Pop!)
Fatima Al Qadiri
– Brute (Hyperdub)
AN/RS – AN/RS (Requiem)
Anenon – Petrol (Redeye)
Big Ups
– Before a Million Universes (Yough Love)
Matthew Bourne
– Moogmemory (The Leaf Label)
Aziza Brahim – Abbar El Hamada (Glitterhouse)
Brave Timbers – Hope (Little Cracked Rabbit)
The Coral – Distance Inbetween (Ignition)
Curse Ov Dialect – Twisted Strangers (Monotype)
DagaDana – Meridian 68 (Karrot Kommando)
Ania Dąbrowska – Dla naiwnych marzycieli (Sony)
The Dead Tongues – Montana (iTunes)
ErikM – Doubse Hysterie (Monotype)
Chris Forsyth & The Solar Motel Band – The Rarity of Experience (No Quarter)
Heron Oblivion – Heron Oblivion (Sub Pop)
*Braeyden Jae – Perpetual Child (Wounded Knife) kaseta
Jazzombie
– Erotyki (Mystic) Lao Che + Pink Freud
*King – We Are King (King Creative)
Thomas Koener – Tiento de la Luz (Denovali)
Komora A – Crystal Dwarf (Monotype)
Nicholas Krgovich – The Hills (Tin Angel)
Ray Lamontagne – Ouroboros (Columbia)
Travis Laplante & Peter Evans – Secret Meeting (NNA)
Lapsley – Long Way Home (XL)
Loretta Lynn – Full Cycle (Legacy)
*Anna Meredith – Varmints (Moshi Moshi)
Mexrrissey – No Manchester (Cooking Vinyl)
*Monte Burrows – Ikki Ni (Wounded Knife) kaseta
Mount Moriah – How To Dance (Merge)
Nada Surf – You Know Who You Are (City Slang)
Osty – Biblical Times (Pointless Geometry) kaseta ltd.
*Palehound – Dry Food (Heavenly)
Polica – United Crushers (Mom+Pop)
Robert Pollard – Of Course You Are (Fire!)
Qluster – Echtzeit (Bureau B)
Blind Alfred Reed – Appalachian Visionary (Dust-to-Digital) 2CD
Miranda Lee Richards – Echoes of the Dreamtime (Invisible Hands)
Esperanza Spalding – Emily’s D+Evolution (Concord)
Howard Stelzer – The Case Against (Monotype)
Strom Noir / Micromelancolie – 49°05’19,3″N 22°34’04,0’E (Zoharum)
Carter Tanton – Jettison the Valley (Western Vinyl)
Thao & The Get Down Stay Down – A Man Alive (Domino)
*Tiga – No Fantasy Required (Counter/NoPaper)
VA – Why the Mountains Are Black: Primeval Greek Village Music 1907-1960 (Third Man)
Violet Femmes – We Can Do Anything (Add It Up/PIAS)
Vita Bergen – Disconnection (Glitterhouse)
*Wander – Kat Gat Sea (Wounded Knife) kaseta
M. Ward – More Rain (Bella Union)
We Will Fail – Hand That Heals/Hand That Bites (Monotype)

11.03
Beth
– Collapsing Memory (Pointless Geometry)
Bovska
– Kaktus (Bovska)
Jeff Buckley
– You and I (Columbia)
The Cars – The Electra Years 1978-87 (Rhino) 6CD
The Hanging Stars –
Over the Silvery Lake (The Great Pop Supplement)
Vijay Iyer + Wadada Leo Smith
– A Cosmic Rhythm in Each Stroke (ECM)
Król – Przez sen (Kayax)
Kucharczyk – Brak (Mik.Musik)
*The KVB – Of Desire (Invada)
Lucius
– Good Grief (PIAS)
Julia Marcell – Proxy (Mystic)
Laura J Martin – On the Never Never (Shape)
*Lukas Nelson & Promise of the Real – Something Real (Royal Potato Family)
*Odd Nosdam – Sisters (Leaving)
Daniel Spaleniak – Back Home (Antena Krzyku)
Tanita Tikaram – Closer to the People (Ear)
Treetop Flyers – Palomino (Loose)
VA – Punk 45: Chaos in the City of Angels and Devils – Hollywood From X To Zero and Harcore on the Beaches – Punk In Los Angeles 1977-81 (Soul Jazz)
Pete Yorn – Arranging Time (Capitol)

18.03
*Aparat
– Aparat (Exit)
Bachorze
– Okoły gnębione wiatrem (Pawlacz Perski)
Bitchin Bajas and Bonnie Prince Billy
– Epic Jammers and Fortunate Little Ditties (Drag City)
The Body – No One Deserves Happiness (Thrill Jockey)
Boris with Merzbow – Gensho (Relapse ) 2CD
Clark – The Last Panthers (Warp)
*Coypu – Floating (Mie Music)
Dog Chocolate – Snack Fans (Upset the Rhythm)
*The Drones – Feelin Kinda Free (Tropical Fuck Storm)
*Haelos – Full Circle (Matador)
*Hintermass – The Apple Tree (Ghost Box)
Ital Tek – Hollowed (Planet Mu)
Martyna Jakubowicz – Prosta  piosenka (Universal)
Glenn Jones – Fleeting (Thrill Jockey)
Meilyr Jones – 2013 (Moshi Moshi)
Damien Jurado – Visions of Us on the Land (Secretly Canadian)
*K-X-P – III Part II (Svart)
*Liima – II (4AD)
The Magnetic North – Prospect of Skelmersdale (Full Time Hobby)
*Naphta – 7th Expedition LP (Transatlantyk)
Cullen Omori – New Misery (Sub Pop)
Grant-Lee Phillips – The Narrows (Yep Roc)
Iggy Pop – Post Pop Depression (Universal)
Elvis Presley
– The Album Collection (Sony) box 60CD (!) ltd.
Primal Scream
– Chaosmosis (First International)
Rebeka – Davos (Art2)
Richmond Fontaine – You Can’t Go Back If There’s Nothing To Go Back To (Decor)
*Edward Sharpe and the Magnetic Zeros – PersonA (Community)
*SIQ – SIQ (Makumba)
Super Girl Romantic Boys – Osobno (Antena Krzyku)
Tropy – Eight Pieces (Wet Music) Bartek Kapsa + Artur Maćkowiak
Underworld
– Barbara, Barbara, We Face a Shining Future (Caroline)
VA
– Wayfaring Strangers. Cosmic American Music (Numero Group)

25.03
Karl Bartos
– Communication (Trocadero) reed.
Birdy – Beautiful Lies (Atlantic)
The Body & Full of Hell – One Day You Will Ache Like I Ache (Neurot)
Joe Bonamassa
– Blues of Desperation (Mascot/Provogue)
Bouchons d’Oreilles – Faces (Czaszka) EP
Mike Cooper – Guitar Solos (Bandcamp)
Catherine Christer Hennix – Central Palace Music (Important) reed.
IXTAB – Avernus (Czaszka) MC
Kiran Leonard – Grapefruit (Moshi Moshi)
Larry Levan – Genius of Time (Universal)
LXMP – Żony w pracy (Lado ABC)
Bob Mould – Patch the Sky (Merge)
The Range – Potential (Domino)
White Denim – Stiff (Downtown)
Zayn – Mind of Mine (Sony)

……………………………………………………………………………………………………

1.04
Asia i Koty
– Sing (Nasiono)
*Kel Assouf – Tikounen (Igloo)
Autolux  
– Pussy’s Dead (30th Century Records)
Andrew Bird – Are You Serious (Loma Vista)
Black Mountain
– IV (Jagjaguwar)
Bombino – Azel (Partisan)
Charles Bradley
– Changes (Dunham)
Sebastian Buczek – Stara przygoda – oddech dla ludzi (Mik.Musik)
The Burning Hell – Public Library (BB*Island)
Cheap Trick – Bang Zoom Crazy… Hello (Big Machine)
Cluster – 1971-1981 (Bureau B) box 9CD
The Comet Is Coming – Channel the Spirits (Leaf)
DJ Sajko – Cutman (FASRAT) EP
Düsseldorf – Live RE/Actions (Requiem)
Explosions In The Sky – The Wilderness (Bella Union)
The Field – The Follower (Kompakt)
Robbie Fulks – Upland Stories (Bloodshot)
*Gaika – PMVD (Mixpak)
Laura Gibson – Empire Builder (City Slang)
*Michael Gira – I Am Not This (Young God)
Gnod – Mirror (Rocket)
Iamthemorning – Lighthouse (Kscope)
Konono No 1 – Konono No 1 Meets Batida (Crammed Discs)
Ash Koosha – I Aka I (Ninja Tune)
*The Last Shadow Puppets – Everything You’ve Come To Expect (Domino)
Maciej Maleńczuk – Jazz for Idiots (Sony)
Mike & The Melvins – Three Men and a Baby (Sub Pop)
Moderat – III (Monkeytown/NoPaper)
*Modular String Trio – Part of the Process (Multikulti)
Mogwai – Atomic (Rock Action) OST
Nisennenmondai – #N/A (On-U-Sound)
OONDOOD – (ANDUK)(OONDUKE)(OONDUDE)(Mik.Musik)
Pet Shop Boys – Super
Retro*Sex*Galaxy – Music for the Masses Passes (Mik.Musik)
September Girls – Age of Indignation (Fortuna Pop!)
Kaitlyn Aurelia Smith – Ears (Western Vinyl)
Sunset Sons – Ver Rarely Say Die (French Exit)
Three Trapped Tigers – Silent Earthling (Superball Music)
Tiga – No Fantasy Required (Counter)
Trembling Bells – Wide Majestic Aire (Tin Angel)
VA – Every Song Has Its End. Sonic Dispatches from Traditional Mali (Glitterbeat)
VA – Music of Morocco: Recorded by Paul Bowles 1959 (Dust-To-Digital) 4CD box
Vökuró – Creatures (Requiem)
Jan St. Werner – Felder (Thrill Jockey)
Yeasayer – Amen & Goodbye (Mute)

8.04
Chris Abrahams
– Fluid to the Influence (Room40)
Bill Baird
– Earth Into Aether Parts I and II (Talkshow)
*CFM – Still Life of Citrus and Slime (In The Red)
Miles Davis
– Miles Ahead OST (Sony)
*Deakin – Sleep Cycle (Bandcamp)
Deftones – Gore (Reprise)
Olgierd Dokalski – Mirza Tarak (Kaiser Söze Foundation)
Matt Elliott
– The Calm Before (Ici d’ailleurs) poza Francją
*Fela Kuti and His Koola Lobitos – Highlife Jazz & Afro Soul 1963-1969 (Knitting Factory) 3CD
*Mayor Hawthorne – Man About Town (Vagrant)
Heart & Soul
– Missing Link (2-47)
Tim Hecker
– Love Streams (4AD)
Karmiciel Wszy – Murder of Shanda Sharer (BDTA)
*M83 – Junk (Naive)
*Michał Milczarek Trio – Ambient Works (Michał Milczarek Trio)
Niechęć – Niechęć (Wytwórnia Krajowa)
Night Moves – Pennied Days (Domino)
Parquet Courts – Human Performance (Rough Trade)
*Puce Mary – The Spiral (Posh Isolation)
Soniamiki – Federico (Warner)
Colin Stetson
– Sorrow. A Reimagining of Gorecki’s 3rd Symphony (52Hz)
Teleman – Brilliant Sanity (Moshi Moshi)
Trad, Gras Och Stenar – Trad Gras Och Stenar (Anthology) 4CD box
Ben Watt – Fever Dream (Unmaderoad) ex-EBTG
Doogie White & La Paz – Shut Up and Rawk (Metal Mind)
Zakk Wylde – Book of Shadows II (Universal)

15.04
Babyfather
– BBF Hosted By DJ Escrow (Hyperdub)
Sam Beam & Jesca Hoop
– Love Letter For Fire (Sub Pop)
John Carpenter
– Lost Themes II (Sacred Bones)
Mateusz Franczak – Long Story Short (Too Many Fireworks)
*Neil Michael Hagerty & The Howling Hex – Denver (Drag City)
PJ Harvey – The Hope Six Demolition Project (Island/Vagrant)
*Hawkwind – The Machine Stops (Cherry Red)
Jachna / Mazurkiewicz / Buhl – Dźwięki ukryte (Instant Classic)
Reni Jusis – Bang (Sony)
Cate Le Bon – Crab Day (Turnstile)
Lotto – Elite Feline (Instant Classic) CD (LP po kilku tyg.)
Artur Majewski – Unimaginable Game (Bandcamp)
Graham Nash – This Path Tonight (Blue Castle)
Margo Price – Midwest Farmer’s Daughter (Third Man)
Kevin Morby – Singing Saw (Dead Oceans)
*RSS B0YS – M0NKYY BL00D (Mik.Musik)
*Santana – Santana IV (Thirty Tigers)
Shy Albatross – Moonlight (Warner) Raphael Rogiński, Natalia Przybysz
Sturgill Simpson – A Sailor’s Guide to Earth (Atlantic)
*Suuns – Hold/Still (Secretly Canadian)
*Ryley Walker & Charles Rumback – Cannots (Dead Oceans)
Woodpigeon – Trouble (Wiaiwya)

22.04
Beyonce
– Lemonade (Columbia)
Suzanne Ciani
– Buchla Concerts 1975 (Finders Keepers)
Fanfare Ciocarlia
– Onwards to Mars! (Asphalt Tango)
*dalek – Asphalt for Eden (Profound Lore)
*Tomasz Dąbrowski – S-O-L-O: 30 Birthday / 30 Concerts / 30 Cities (Barefoot Records)
*Gaika – Security (Mixpak) mixtape
*Awalom Gebremariam – Desdes (Awesome Tapes From Africa) LP
Heart & Soul – Missing Link (2.47 Prod.)
Hey
– Błysk (Kayax)
*Higher Authorities – Neptune (Domino)
Das Komplex – Pudding (FASRAT)
The Liminanas – Malamore (Because Music)
Łona i Webber – Nawiasem mówiąc (Dobrzewiesz)
Matthew and the Atlas – Temple (Caroline)
*Mirrors for Psychic Warfare – Mirrors for Psychic Warfare (Neurot)
*The Still – The Still (Series Aphonos)
Andy Stott – Too Many Voices (Modern Love)
Susanna – Triangle (Susanna Sonata)
*Teho Teardo & Blixa Bargeld – Nerissimo (Specula)
*Rufus Wainwright – Take All My Loves: 9 Shakespeare Sonnets (Deutsche Grammophon)
Warten – E230 (Pointless Geometry)
*Wire – Nocturnal Koreans (Pink Flag)
Woods – City Sun Eater In the RIver of Light (Woodsist)
Piotr Zioła – Revolving Door (Warner)
 

29.04
*9BACH
– Anian (Real World)
Aesop Rock
– The Impossible Kid (Rhymesayers)
*Antwood – Virtuous.scr (Planet Mu)
*Arbeit Schickert Schneider – Ass (Bureau B)
Juan Atkins & Moritz Von Oswald present Borderland – Transport (Tresor)
*Kyle Craft – Dolls of Highland (Sub Pop)
Dedalus & Muzzix etc. – Moondog aka Louis T. Hardin Round the World of Sound (New World Records)
*Beatrice Dillon & Rupert Clervaux – Two Changes (Parallax)
*Doomsquad – Total Time (Bella Union)
Drake – Views (Universal)
*The Dwarfs of East Agouza – BES (Nawa)
Brian Eno
– The Ship (Warp)
*Greys – Outer Heaven (Carpark)
Horse Lords
– Interventions (Northern Spy)
Imarhan
– Imarhan (City Slang)
The Jayhawks
– Paging Mr Proust (Thirty Tigers)
King Gizzard and the Lizard Wizard – Nonagon Infinity (Heavenly)
Melt Yourself Down – Last Evenings On Earth (The Leaf Label)
*Psychic Temple – Plays Music for Airports (Joyful Noise)
*She Drew The Gun – Memories of the Future (Skeleton Key)
*Travis – Everything At Once (Red Telephone)
VA
– Close To The Noise Floor – Formative UK Electronica 1975 – 1984 (Cherry Red) 4CD box

……………………………………………………………………………………………………

6.05
Alaric
– End of Mirrors (Neurot)
Amulets – In Flux (Wounded Knife)
Anohni
– Hopelessness (Rough Trade)
Charles Barabe & Roadside Picknic – National House Milk (Wounded Knife)
Julianna Barwick – Will (Dead Oceans)
Sébastien Branche, Miguel A. García, Wojtek Kurek, Mateusz Wysocki – Harigams (Wounded Knife)
Joanna Brouk – Hearing Music (Numero)
Dieterich & Barnes – The Coral Casino (LM Dupli-cation)
*Chris Cohen – As If Apart (Captured Tracks)
Driftmachine
– Colliding Contours (Umor Rex)
Bernard Herrmann – Twisted Nerve OST (Stylotone) vinyl ltd.
Jean-Michel Jarre – Electronica 2: The Heart of Noise (RCA)
Joasihno
– Meshes (Alien Transistor)
Kaytranada – 99,9% (XL)
Cyndi Lauper – Detour (Rhino)
LUH – Spiritual Songs for Lovers to Sing (Mute)
Lera Lynn – Resistor (Resistor Music)
Lake Mary, Nathan Wheeler – Also (Wounded Knife)
Pat Metheny – The Unity Sessions (Nonesuch)
Dan Michaelson and the Coastguards – Memory (The State51Conspiracy)
Ogoya Nengo and the Dodo Women’s Group – On Mande (Tal)
Niemoc – Paramaribo (FASRAT)
Mike Posner – At Night, Alone (Island)
*Psychic Temple – III (Asthmatic Kitty)
*Radiohead – A Man Shaped Pool (XL)
*The Rides – Pierced Arrow (Provogue)
Slow Steve – Adventures (Morr Music)
Tides From Nebula – Safehaven (Mystic)
Vektor – Terminal Redux (Earache)
*Vessel – Patterns of Blue (DME)
White Lung – Paradise (Domino)

13.05
Arbor Labor Union
– I Hear You (Sub Pop)
Corinne Bailey Rae – The Heart Speaks in Whispers (EMI)
Karl Blau – Introducing Karl Blau (Bella Union)
Katarzyna Borek
– Space in Between (BITTT)
Brodka
– Clashes (PIAS)
Eagulls – Ullages (Partisan)
Family Atlantica – Cosmic Unity (Soundway)
Fire! Orchestra – Ritual (Rune Grammofon)
Fog – For Good (Totally Gross National Product)
*David Grubbs – Prismrose (Blue Chopsticks)
Hoszpital – Ciepło (Thin Man Records)
John Doe – The Westerner (Cool Rock)
Kikagaku Moyo – House in the Tall Grass (Guruguru Brain)
Kvelertak – Nattesfred (Warner)
Lakker – Struggle & Emerge (R&S)
*Jessy Lanza – Oh No (Hyperdub)
Orchestra of Spheres – Brothers and Sisters of the Black Lagoon (Fire Records)
Pictorial Candi – fOREVER TILL YOU DIE (Lado ABC)
Pita – Get In (Editions Mego)
Mark Pritchard – Under the Sun (Warp) feat. Thom Yorke
RAU – Konkretna rozrywka (Alkopoligamia)
*Adia Victoria – Beyond the Bloodhounds (Canvasback)
*Norman Westberg – The All Most Quiet (Hallow Ground)
Michał Wolski – La Mer (Recognition)
Olivia Wyatt & Bitchin’ Bajas – Sailing a Sinking Sea (Drag City)
Yak – Alas Salvation (Octopus Electrical)
*Anna Zaradny – Go Go Theurgy (Bocian)

20.05
Terry Allen
– Juarez (Paradise of Bachelors) reed.
Richard Ashcroft
– These People (Cooking Vinyl)
Autechre – elsqu 1-5 (Warp) DL
Peter Baumann – Machines of Desire (Bureau B)
Rhys Chatham
– Pythagorean Dream (Foom)
Eric Clapton
– I Still Do (Polydor)
Bob Dylan
– Fallen Angels (Columbia)
Methyl Ethel – Oh Inhuman Spectacle (4AD)
*Clara Hill – Pendulous Moon (KingBrittArchives)
Gemma Ray – The Exodus Suite (Bronzerat)
Marissa Nadler – Strangers (Bella Union)
New Rome – Nowhere (Room40)
Pantha du Prince – The Triad (Rough Trade)
Andy Shauf – Te Party (Anti-)
VA – Day of the Dead (4AD) 3CD – Grateful Dead tribute

27.05
ABC
– The Lexicon of Love II (Virgin)
Idris Ackamoor & The Pyramids
– We Be All Africans (Strut)
Alarm Will Sound
– Presents: Modernists (Cantaloupe)
Olga Bell – Tempo (One Little Indian)
Big Thief – Masterpiece (Saddle Creek)
Bouchons d’oreilles – Idele (Farbwechsel)
*The Belbury Poly – New Ways Out (Ghost Box)
Cloud Becomes Your Hand – Rest in Fleas (Northern Spy)
Miles Davis / Robert Glasper
– Everything’s Beautiful (Sony)
Beatrice Dillon & Karen Gwyer – Beatrice Dillon & Karen Gwyer (Alien Jams) 12″
Ensemble Phoenix Basel / Jerome Noetinger – Les voix de l’invisible (Bocian) LP
Flume – Skin (Future Classic)
*Martha High – Singing For the Good Times (Blind Faith)
Holy Fuck – Congrats (Last Gang)
Michael Kiwanuka – Love & Hate (Polydor)
Heather Leigh & Peter Brotzmann – Ears Are Filled with Wonder (Trost)
Beth Orton – Kidsticks (Anti)
Pye Corner Audio and Dalhous – Run for the Shadows (Lapsus)
Daniel Romano – Mosey (New West)
Tongues Of Light – Channelled Messages At The End Of History (Pre-Cert) LP ltd.
Tony Joe White – Rain Crow (Yep Roc)
Wolfram – X (Monotype)

……………………………………………………………………………………………………

3.06
*75 Dollar Bill –
Wood/Metal/Plastic/Pattern/Rhythm/Rock (Thin Wrist)
Amber Arcades
– Fading Lines (Heavenly)
*Joseph Arthur – The Family (Real World)
*Audion – Alpha (!K7)
Band Of Skulls
– By Default (Warner)
Fiona Bryce – Postcards From… (Bella Union)
Car Seat Headrest – Teens of Denial (Matador)
Cat’s Eyes – Treasure House (Kobalt)
Brendy Clark – Big Day In a Small Town (Warner)
The Claypool Lennon Delirium – Monolith of Phobos (ATO)
Robert Coyne & Jaki Liebezeit – I Still Have This Dream (Meyer)
Dexys – Let the Record Show: Dexys Do Irish and Country Soul (100%/Warners)
Beatrice Dillon & Karen Gwyer  – Beatrice Dillon & Karen Gwyer (Alien Jams) 12″
Robert Ellis – Robert Ellis (New West)
*Fantastic Negrito – The Last Days of Oakland (Blackball Universe)
Fear of Men – Fall Forever (Kanine)
Steve Gunn – Eyes on the Lines (Matador)
Kid Millions – Beyond The Confession : Kid Millions Reworks Harry Taussig (Tompkins Square)
The Kills – Ash and Ice (Domino)
Bartosz Kruczyński – Baltic Beat (Growing Bin) LP
Scott Matthews – Home Part 2 (Shedio)
Melvins – Basses Loaded (Ipecac)
The Monkees – Good Times! (Rhino)
Mourn – Ha, Ha, He (Captured Tracks)
Necro Deathmort – The Capsule (Rocket)
Pro8l3m – Pro8l3m (RHW)
Psychic Ills – Inner Journey Out (Sacred Bones)
*Xenia Rubinos – Black Terry Cat (Anti-)
*Seward – Second Two: Chapter Home (Naim)
Paul Simon – Stranger to Stranger (Virgin)
Spain – Carolina (Glitterhouse)
Tegan and Sara
– Love You To Death (Warner)
*JG Thirlwell – Music of the Venture Bros Volume Two (Ectopic Ents)
William Tyler – Modern Country (Spooky Buffalo/Merge)
Whitney – Light Upon the Lake (Secretly Canadian)
John Williams – Star Wars: Episode IV – A New Hope OST (Sony) vinyl ltd.
Young Moon – Colt (Western Vinyl)

10.06
Air
– Twentyears (Parlophone) komp.
Band Of Horses – Why You Are OK (Virgin)
The Beach Boys – Pet Sounds: 50th Anniversary Edition (Capitol 5CD)
*Vince Clarke & Paul Hartnoll – 2Square (Very Records)
*Empty Houses – Daydream (Sargent House)
Evans the Death
– Vanilla (Fortuna Pop!)
Garbage – Strange Little Birds (Stunvolume)
*Mats Gustafsson & Friends – MG 50: Peace and Fire (Trost) 4CD box
The Invisible – Patience (Ninja Tune)
Bert Jansch – From the Outside (Earth)
Kris Kristofferson – The Complete MOnument & Columbia Albums Collection (Sony) 16CD reed. box
Jackie Lynn – Jackie Lynn (Thrill Jockey)
Paul McCartney – Pure McCartney (Universal)
*Nite Jewel – Liquid Control (Gloriette)
Peter, Bjorn and John – Breakin’ Point (Ingrid)
Plaid – The Digging Remedy (Warp)
Brigid Mae Power – Brigid Mae Power (Tompkins Square)
Raime – Tooth (Blackest Ever Black)
*Emma Rusack – In a New State (Spunk!)
Spring King – Tell Me if You Like To (Island)
Alexis Taylor – Piano (Moshi Moshi)
Throws – Throws (Full Time Hobby)
Allen Toussaint – American Tunes (Nonesuch)
Weird Dreams – Luxury Alone (Tough Love)

17.06
Joan Baez
– 75th Birthday Celebration (Razor & Tie)
Case/Lang/Veirs
– Case/Lang/Veirs (Anti) Neco Case, KD Lang, Laura Veirs
Elizabeth Cook – Exodus of Venus (Agent Love/Thirty Tigers)
Gaap Kvlt – Jinn (Zoharum)
*BD Harrington – The Diver’s Curse (Microcultures)
*Jambinai – Hermitage (Bella Union)
*Sarah Jarosz – Undercurrent (Sugar Hill)
*Kris Kristofferson – The Cedar Creek Sessions (KK)
Kutiman – 6AM (Siyal Music)
*Laraaji & Sun Araw – Professional Sunflow (W.25th)
Leather Towel – Leather Towel IV (Aarght)
Let’s Eat Grandma
– I, Gemini (Transgressive)
The Low Anthem – Eyeland (Washington Square)
*Samara Lubelski – The Gilded Raid (Drawing Room)
Hailu Mergia & Dahlak Band – Wede Harer Guzo (Awesome Tapes From Africa) LP
Mitski – Puberty 2 (Dead Oceans)
Laura Mvula – The Dreaming Room (RCA)
*Public Service Broadcasting – The Race for Space / Remixes (Test Card)
*Rara – Wiatr (Zoharum)
Red Hot Chili Peppers – The Getaway (Warner)
Rick Redbeard – Awake Into (Chemikal Underground)
*Simon Scott – FloodLines (Touch)
Swans – The Glowing Man (Young God)

24.06
*Afro-Haitian Experimental Orchestra
– Afro Haitian Experimental Orchestra (Glitterbeat)
Marisa Anderson
– Into the Light (wyd. własne)
*The Avett Brothers – True Sadness (Republic)
Will Butler
– Friday Bight (Live) (Merge)
Deerhoof
– The Magic (Polyvinyl)
DJ Shadow – The Mountain Will Fall (Mass Appeal)
*The Explorers Club – Together (Goldstar)
The Felice Brothers
– Life in the Dark (Yep Roc)
Christian Fennesz & Jim O’Rourke – It’s Hard For Me To Say I’m Sorry (Editions Mego)
*Hannah Georgas – For Evelyn (Dine Alone)
*Mick Harvey – Delirium Tremens (Mute)
*Anthony Joseph – Caribbean Roots (Heavenly Sweetness)
*Less Win – Trust (Big Oil Recording Company)
Małe Miasta – Moment (Alkopoligamia) EP ltd.
*Cliff Martinez – The Neon Demon OST (Milan)
O’Nancy In French – O’Nancy In French (Impulsy Stetoskopu)
Sunburst – Ave Africa (Strut) 2CD/2LP
Neil Young + Promise of the Real – Earth (Reprise)

 

……………………………………………………………………………………………………

1.07
Bat For Lashes
– The Bride (Warner)
Beyond the Wizards’s Sleeve – The Soft Bounce (Phantasy)
Biffy Claro – Ellipsis (Warner)
*The Bongolian – Moog Maximus (Blow Up)
*Rafi Bookstaber – Late Summer (Woodsist)
Gøggs – Gøggs (In The Red)
*Maxwell – black SUMMERS’ night (Sony)
Metronomy – Summer 08 (Because)
O’Nancy In French – O’Nancy In French (Impulsy Stetoskopu) reed. ltd.
Charlie Parker – The Unissued Takes (Verve)
Jacek Sienkiewicz – Hideland (Recognition)
Stephen Steinbrink – Anagrams (Melodic)
Thee Oh Sees – Live in San Francisco (Castleface)
Sarah Watkins – Young In All Wrong Ways (New West)
Yuna – Chapters (Universal)

8.07
Aphex Twin
– Cheetah (Warp)
The Avalanches
– Wildflower (XL)
Badbadnotgood – IV (Innovative Leisure)
*Derek Baron – Crooked Dances (Penulatimate Press) LP
William Bell – This Is Where I Live (Stax)
The Breath – Carry Your Kin (Real World)
Hattie Briggs – Young Runaway (Wise Dog)
Eric Copeland – Black Bubblegum (DFA)
Ian William Craig – Centres (Fatcat)
Frameworks – Smother (Deathwish Inc.)
Jamie Isaac – Couch Baby (House Anxiety)
The Julie Ruin – Hit Reset (Hardly Art)
Martha – Blisters in the Pit of My Heart (Fortuna Pop)
Hedwig Mollestad Trio – Black Stabat Mater (Rune Grammofon)
*Moon Bros – These Stars (Western Vinyl)
Roisin Murphy – Take Her Up To Monto (PIAS)
Sarathy Korwar – Day to Day (Ninja Tune)
Jessica Sligter – A Sense of Growth (Hubro)
Slow Season – Westing (Riding Easy)
*Michele Stodart – Pieces (One Little Indian)
*Terry HQ – Terry (Upset! The Rhythm)

15.07
Clams Casino
– 32 Levels (Tri Angle)
*Don Dilego – Magnificent Ram A (Velvet Elk)
*Ellery Eskelin – Trio Willisau Live (hatOLOGY)
*Head Technician – Zones (Ecstatic)
Os Noctambulos
– Stranger (Stolen Body)
*VA – Nigeria Freedom Sounds! Popular Music and the Birth of Independent Nigeria 1960-63 (Soul Jazz)
*Adam Witkowski – Ra Ba Ba ba (BDTA)

22.07
The Amazing
– Ambulance (Partisan)
*Bess Atwell – Hold Your Mind (Bullnose Hoop)
Jherek Bischoff – Cistern (Leaf)
Elysia Crampton
– Elysia Crampton Presents: Demon City (Break World)
Ricardo Donoso – Quintesence (Denovali)
*Honne – Warm on a Cold Night (Atlantic)
Kuba Kapsa Ensemble – Vantdraught 4 (Denovali)
*Leyden Jars – Heat Death (Mordant Music)
MSTRKRFT – Operator (Last Gang)
Tristan Perich – Noise Patterns (Physical Editions)
Lou Rhodes – theyesandeye (Nude Records)
Rhyton – Redshift (Thrill Jockey)
*The Keith Tippett Octet – The Nine Dances of Patrick O’Gonogon (Discus)
*VA – Basket Full of Dragons (Obsolete)
*Thalia Zedek Band – Eve (Thrill Jockey)

29.07
Ben Chatwin
– Heat & Entropy (Ba Da Bing)
The Chris Robinson Brotherhood
– Away You Love, We Know How You Feel (Silver Arrow)
Delia Derbyshire and Elsa Stansfield – Circle of Light (OST) (Trunk)
*Bob Lind – Magellan Was Wrong (Big Beat)
Mendrugo – More Amor (Fire!)
*Plantman – To the Lighthouse (Arlen)
DM Stith – Pigeonheart (Octaves)
Titus Andronicus – S+@dium Rock : Five Nights At The Opera (Merge)
*Tomutonttu – Trarat (Leaving)
True Neutral Crew – Soft Rules (Deathbomb Arc)
Zomby x Burial – Sweetz (Hyperdub) 10″ ltd

……………………………………………………………………………………………………

5.08
Tha Amazing
– Ambulance (Partisan)
*Tom Carter & Loren Connors – Untitled (Family Vineyard)
Nels Cline – Lovers (Blue Note) LP, CD – 26.08
Dinosaur jr.
– Give A Glimpse of What Yer Not (Jagjaguwar)
Field Mouse – Episodic (Topshelf)
Graveola – Camaleao Borboleta (Mais um Discos)
NHK Yx Koyxen – Doom Steppy Reverb (Diagonal) LP
Pan Sonic – Atomin Paluu (Blast First Petite) LP 19.08
Rattle – Rattle (Upset the Rhythm)
Toro y Moi – Live from Trona (Carpark)
Wild Beasts – Boy King (D0mino)
*Jah Wobble and the Invaders of the Heart – Everything Is Nothing (Jah Wobble)

12.08
*Acid Mothers Temple & The Melting Paraiso UFO
– Wake to a New Dawn of Another Astro Era (Important)
The Dead C
– Trouble (Ba Da Bing!)
Marconi Union – Ghost Stations (Just Music)
The Moles – Tonight’s Music (Fire!)
Of Montreal
– Innocence Reaches (Polyvinyl)
*Frankie Reyes – Boleros Valses Y Mas (Stones Throw)
Shackleton with Ernesto Tomasini – Devotional Songs (Honest Jon’s)
Thee Oh Sees – A Weird Exits (Castle Face)

19.08
Ages and Ages
– Something to Ruin (Partisan)
Blood Orange
– Freetown Sound (Domino)
*Peter Broderick – Partners (Erased Tapes)
Alex Cameron – Jumping the Shark (Secretly Canadian)
Sam Coomes – Bugger Me (Domino)
*DJ Earl – Open Your Eyes (Teklife)
Duży Jack – Uczucia (Lado ABC)
Exploded View – Exploded View (Sacred Bones)
Factory Floor – 25 25 (DFA)
Gonjasufi – Callus (Warp)
Lisa Hannigan – At Swim (PIAS)
Ed Harcourt – Furnaces (Polydor)
Scott Hirsch – Blue Rider Songs (Scissortail)
Lydia Loveless – Real (Bloodshot)
*The Minus 5 – Of Monkees and Men (Yep Roc)
Pascal Pinon – Sundur (Morr Music)
Roosevelt – Roosevelt (City Slang)
Russian Circles – Guidance (Sargent House)
*Shit and Shine – Teardrops (Riot Season)
Tobacco – Sweatbox Dynasty (Ghostly)
Ryley Walker – Golden Sings That Have Been Sung (Dead Oceans)
Scott Walker – The Childhood of a Leader OST (4AD)
WWWINGS – PHOENIXXX (Planet Mu)

26.08
Aethenor
– Hazel (VHF)
Cassius – Ibifornia (Polydor)
De La Soul – And The Anonymous Nobody (Warner)
Morgan Delt – Phase Zero (Sub Pop)
Imany – The Wrong Side of War (Universal)
Joseph – I’m Alone, No You’re Not (ATO)
Cass McCombs – Mangy Love (Domino)
Me and My Friends – Hide Your Way (Soundway)
Motion Graphics – Motion Graphics (Domino)
New Model Army – Winter (Attack Attack)
Pye Corner Audio – Stasis (Ghost Box)

……………………………………………………………………………………………………

2.09
Nathan Bowles
– Whole & Cloven (Paradise of Bachelors)
King Creosote
– Astronaut Meets Appleman (Domino)
The Divine Comedy – Foreverland (Divine Comedy)
Fudge – Lady Parts (Lex)
Kaia Kater – Nine Pin (Proper)
James Vincent McMorrow – We Move (Believe)
Mouse On Mars – Lichter (Infinite Greyscale)
Angel Olsen – My Woman (Jagjaguwar)
Atticus Ross/Leopold Ross/Bobby Krlic – Almost Holy OST (Sacred Bones)
Silver Apples – Clinging to a Dream (ChickenCoop)
VA – Nigeria Soul Fever (Soul Jazz)
Warhaus – We Fucked a Flame Into Being (PIAS)
The Wedding Present – Going, Going… (Scopitones) CD+DVD
Zomby – Ultra (Hyperdub)

9.09
Nick Cave & The Bad Seeds
– Skeleton Tree (Mute)
*Nick Cave & Warren Ellis – Hell or High Water OST (Milan)
Clipping – Splendor & Misery (Sub Pop)
*The Coal Porters – No 6 – (Prima)
Drugdealer – The End of Comedy (Domino)
*The Frightnrs – Nothing More to Say (Daptone)
Masayoshi Fujita & Jan Jelinek – Schaum (Faitiche)
Nick Cave & The Bad Seeds – Skeleton Tree (Mute)
Daniel Lanois – Goodbye to Language (Epitaph)
M.I.A. – Aim
North Sea Radio Orchestra – Dronne (The Household Mark)
Okkervil River – Away (ATO)
Joshua Redman & Brad Mehldau – Nearness (Nonesuch)
*Scott & Charlene’s Wedding – Mid Thirties Single Scene (Fire!)
Slim Cessna’s Auto Club – The Commandments According to SCAC (Glitterhouse)
Soundwalk Collective & Jesse Paris Smith featuring Patti Smith – Killer Road (Bella Union)
*St Paul And The Broken Bones – Sea of Noise (Records)
Teenage Fanclub – Here (Pema)
KT Tunstall – Kin (Virgin)
Jack White – Jack White Acoustic Recordings 1998-2016 (Third Man)
Wilco – Schmilco (dBpm/Anti-)
Zbigniew Namysłowski Quintet – YES! Polish Jazz. Volume 77 (Polskie Nagrania)

16.09
*Blue States
– Restless Spheres (Memphis Industries)
Dylan Golden Aycock
– Church of Level (Scissor Tail)
Mykki Blanco
– Mykki (K7!)
*Dawes – We’re All Gonna Die (Hub)
*El Perro Del Mar – KoKoro (The Control Group)
Gong – Rejoice! I’m Dead (Madfish)
Grumbling Fur – Furfour (Thrill Jockey)
The Handsome Family – Unseen (Loose)
Jóhann Jóhannsson – Orphee (Deutsche Grammophon)
Lautbild
– Pulsus frequens (BDTA/Mik.Musik)
Led Zeppelin – The Complete BBC Sessions (Atlantic) 3CD
Makabreski – Makabreski (Kayax)
*Moddi – Unsongs (Propeller)
Helen Money – Become Zero (Thrill Jockey)
Tomasz Mreńca – Land (ForTune)
*Natural Child – Okey Dokey (Natural Child and Tapes)
Preoccupations – Preoccupations (Jagjaguwar)
Noura Mint Seymali
– Arbina (Glitterbeat)
Kaitlyn Aurelia Smith & Suzanne Ciani
– Sunergy (FRKWYS)
SBB – Za linią horyzontu (Polskie Radio)
*Tearpop – Dancing Drama (Tearpop)
Trentemøller – Fixion (My Room)
VA
– Imaginational Anthem Vol 8 : The Private Press (Tompkins Square) CD / 2LP ltd.
VA – Ostatnia Rodzina – muzyka filmowa (Universal)
Vola – Inmazes (Mascot)

23.09
Acid Drinkers
– Peep Show (Warner)
*The Caretaker – Everywhere at the Edge of Time (HAFTW)
Devendra Banhart
– Ape In Pink Marble (Nonesuch)
Biosphere – Departed Glories (Smalltown Supersound)
Billy Bragg & Joe Henry – Shine a Light – Field Recordings from the Great American Railroad (Cooking Vinyl)
*Tom Brosseau – North Dakota Impressions (Crossbill)
Camberwell Now – The EP Collection (Light in the Attic)
Ray Charles – The Atlantic Years – In Mono (Atlantic) 7CD box
*Mike Cooper – New Guitar Old Hat New Blues (Room40)
The Early Years Hamilton Leithauser and Rostam – I Had a Dream that You Were Mine (Glassnote)
*Forma – Physicalist (Kranky)
James Horner – Collage (Decca)
How To Dress Well
– Care (Domino)
*The Lucid Dream – Compulsion Songs (Holy Are You)
Lvl Up – Return To Love (Sub Pop)
Marillion – Fear (Ear Music)
Merchandise – A Corpse Wired For Sound (4AD)
Bruce Springsteen
– Chapter and Verse (Columbia) komp.
Vangelis – Rosetta (Universal)

30.09
*Apothek
– Apothek (Propeller)
Black Bombaim & Peter Brotzmann – Black Bombaim & Peter Brotzmann (Sshpuma)
Bon Iver
– 22, a Million (Jagjaguwar)
*Thomas Brinkmann – A 1000 Keys (Editions Mego)
Danny Brown
– Atrocity Exhibition (Warp)
*Darcy James Argue’s Secret Society – Real Enemies (New Amesterdam)
*The Clang Group – Practice (Domino)
*Deacon Blue – Believers (Ear Music)
Marianne Faithfull
– No Exit (Ear Music)
Jenny Hval
– Blood Bitch (Sacred Bones)
Itasca
– Open to Chance (Paradise of Bachelors)
Nicolas Jaar – Sirens (Other People)
Kristen – LAS (Instant Classic)
*Felix Kubin & Das Mineralorchester – II: Music for Film and Theatre (Dekorder)
Van Morrison – Keep Me Singing (Caroline)
Pixies
– Um Chagga Lagga (PIAS)
*Gruff Rhys – Set Fire To The Stars OST (Finders Keepers)
*Regina Spektor – Remember Us To Life (Warner)
Supersilent – 13 (Smalltown Supersound)
S U R V I V E – RR7349 (Relapse)
Ultimate Painting – Dusk (Troule in Mind)
Van Der Graaf Generator – Do Not Disturb (Esoteric)
*Bob Weir – Blue Mountain (Columbia)
Xylouris White – Black Peak (Bella Union)
Yello – Toy (Polydor)

……………………………………………………………………………………………………


7.10
Acid Arab
– Musique de France (Crammed Discs)
*Archive – The False Foundation (Dangervisit)
Bisz/Radex – Wilczy humor (Agora)
*Bitori – Legend Of Funana (The Forbidden Music Of Cape Verde Islands) (Analog Africa)
Buslav – Buslav (Warner)
Sarah Cracknell – Kites (Cherry Red)
DD Dumbo – Utopia Defeated (4AD)
C Duncan – The Midnight Sun (Fatcat)
Goat – Requiem (Rocket)
Green Day
– Revolution Radio (Warner)
Luke Haines – Smash the System (Cherry Red)
Hiss Golden Messenger – Heart Like a Levee (Merge)
HWDJazz – Kaseta kasztanowa (Mik.Musik/Jasień)
Norah Jones – Day Breaks (Universal)
Kilwater – Kilwater (Gusstaff)
Orkesta Mendoza – Vamos a Guarachar! (Glitterbeat)
Seasick Steve – Keepin’ the Horse Between Me and the Ground (There’s a Dead Skunk)
Sikorowscy
– Okno na Planty (Warner)
Mikołaj Trzaska – Muzyka z filmu „Wołyń” (Polskie Radio)
VA – Kenya Special vol.2 (Soundway)

14.10
Terry Allen
– Lubbock (on Anything) (Paradise of Bachelors)
Bayonne
– Primitives (City Slang)
*Black Marble – It’s Immaterial (Ghostly)
Botany – Deepak Verbera (Western Vinyl)
Josienne Clarke & Ben Walker – Overnight (Rough Trade)
Kyle Dixon & Michael Stein – Stranger Things. Season 1 (Invada)
The Early Years – II (Sonic Cathedral)
Mark Ernestus’ Ndagga Rhythm Force – Yermande (Ndagga)
Katie Gately
– Color (Tri Angle)
Kings Of Leon – Walls (Sony)
La Femme – Mystere (Snowball)
Las Kellies
– Friends & Lovers (Fire!)
Kuedo – Slow Life (Planet Mu)
*Kult – Wstyd (SP Records)
The Lemon Twigs – Do Hollywood (4AD)
Jamie Lidell
– Building a Beginning (PIAS)
Donny McCaslin – Beyond Now (Motema)
Mirt – Random Soundtracks (Kosmodrone)
Moby & The Void Pacific Choir – These Systems Are Failing (Little Idiot)
The Notwist – Superheroes, Ghostvillains & Stuff (Alien Transistor)
Conor Oberst – Ruminations (Nonesuch)
Richard Pinhas / Barry Cleveland – Mu (Cuneiform)
Richard Pinhas / Tatsuya Yoshida / Masami Akita – Process and Reality (Cuneiform)
*Benoit Pioulard – The Benoit Pioulard Listening Matter (Kranky)
*Powell – Sport (XL)
Purling Hiss – High Bias (Drag City)
Rats On Rafts / De Kift – Rats On Rafts / De Kift (Fire!)
Sleaford Mods – TCR (Rough Trade) 12″
*Wadada Leo Smith – America’s National Parks (Cuneiform) 2CD
Carl Stone – Electronic Music from the Seventies and Eighties (Unseen Worlds)
Syrinx – Tumblers from the Vault (1970-1972) (RVNG Intl)
V/VM – Between Nothingness and Eternity (V/VM Test)

21.10
Big Star
– Complete Third (Omnivore) box reed.
Leonard Cohen
– You Want It Darker (Columbia)
Fisz Emade Tworzywo
– Drony (Art2)
Joan As Police Woman & Benjamin Lazar Davis – Let It Be You (Reveal)
Lady Gaga – Joanne (Universal)
Nico Muhly & Teitur – Confessions (Nonesuch)
NxWorries – Yes Lawd! (Stones Throw)
Agnes Obel – Citizen of Glass (Mengi)
The Pattern Forms – Peel Away the Ivy (Ghost Box)
The Radio Dept – Running Out of Love (Labrador)
Riverside – Eye of the Soundscape (Mystic)
*John K Samson – Winter Wheat (Anti-)
Sonar – Pętle (U Know Me)
Tanya Tagaq – Retribution (Six Shooter)
*Wardruna – Runaljod – Ragnarok (Norse)
Weyes Blood – Front Row Seat to Earth (Mexican Summer)
Adrian Younge – The Electronique Void: Black Noise (Linear Labs)

28.10
Amor-Convertino
– The Western Suite and Siesta Songs (Living Music Duplication)
*Black Sabbath – The Ultimate Collection (BMG) 2CD albo 4LP (18.11)
Monika Borzym
– Back to the Garden (Agora)
David Crosby
– Lighthouse (Verve)
Carla Dal Forno
– You Know What It’s Like (Blackest Ever Black)
*Duit – Now I’m Here (MOST)
Michael Gordon
– Timber Remixed (Mantra Percussion i in.) (Bandcamp)
Steve Hauschildt – Strands (Kranky)
Innercity Ensemble – III (Instant Classic)
Madness
– Can’t Touch Us Now (Universal)
Marching Church – Telling It Like It Is (Sacred Bones)
Wojtek Mazolewski – Chaos pełen idei (Agora)
*Normal Bias – Normal Bias (U Know Me) LP
*The Olympians – The Olympians (Daptone)
Parekh & Singh – Ocean (Peacefrog)
The Pop Group – Honeymoon on Mars (Freaks R Us)
*Sam Roberts Band – TerraForm (Paper Bag)
Sao Paulo Underground – Cantos Invisiveis (Cuneiform)
Soft Hair – Soft Hair (Weird World)
*Geir Sundstol – Langen Ro (Hubro)
Jimi Tenor – Saxentric (Herakles)
Daniel Woolhouse – What’s That Sound? (37 Adventures)
Zenial – Venus (Altanova Press) 8″
Żywizna – Populista presents Żywizna plays Zaświeć Niesiącku and other Kurpian songs (Bołt) Genowefa Lenarcik + Raphael Rogiński

……………………………………………………………………………………………………

4.11
*American Wrestlers
– Goodbye Terrible Youth (Fat Possum)
Shirley Collins
– Lodestar (Domino)
Gaye Su Akol – Hologram İmparatorluğu (Glitterbeat)
*Honeyblood – Babes Never Die (Fatcat)
Yuseef Kamaal – Black Focus (Brownswood)
Lambchop
– FLOTUS (City Slang)
*Nouvelle Vague – I Could Be Happy (Kwaidan)
Hope Sandoval & The Warm Inventions – Until the Hunter (Tendril Tales)
Todd Snider – Eastside Bulldog (Aimless)
Ten Typ Mes – Ała. (Alkopoligamia)
T.Love – T.Love (Warner)
Vader – The Empire (Mystic)
The Wharves – Electa (Gringo)

11.11
*Jakub Adamec
– Are You Human? Confirmed (Mik.Musik/BDTA)
Oren Ambarchi
– Hubris (Editions Mego)
*Automat – OstWest (Bureau B)
Daniel Bachman – Daniel Bachman (Three-Lobed)
Body/Head – No Waves (Matador)
James Chance & The Contortions – The Flesh Is Weak (True Groove)
Enslaved – The Sleeping Gods – Thorn (Norse) reed.
*Georgia – All Kind Music (Paltoflats)
Cory Hanson – The Unborn Capitalist from Limbo (Drag Ciry)
Thom Hell – Happy Rabbit (Lost Boy)
*Major Stars – Motion Set (Drag City)
*Oneida & Rhys Chatham – What’s Your Sign? (Northern Spy)
Padang Food Tigers & Sibjorn Apeland – Bublin’ Creed (Northern Spy)
Papa M
– Highway Songs (Drag City)
Pink Floyd – The Early Years 1965-1972 (Warner) 10CD + 8BR + 5×7″
Pink Floyd – The Early Years 1967-1972 Cre/ation  (Warner) 2CD
Radian – On Dark Silent Off (Thrill Jockey)
Rayon – A Beat of Silence (Morr Music)
Sad13 – Slugger (Carpark)
Simple Minds – Acoustic (Caroline)
Sleigh Bells – Jessica Rabbit (Torn Clean)
Martha Wainwright – Goodnight City (PIAS)
VA – Punk 45: Les Punks – The French Connection (Soul Jazz)
*Virginia Wing – Forward Constant Motion (Fire!)
Wolf People – Ruins (Jagjaguwar)

18.11
Alles
– Culture (Antena Krzyku)
Arborist – Home Burial (Kirkinrola)
Demdike Stare – Wonderland (Modern Love)
Diana – Familiar Touch (Culvert)
Dungen – Haxan (Smalltown Supersound)
The Human League – A Very British Synthesizer Group (UMC) box reed.
Alex Izenberg
– Harlequin (Weird World)
Jóhann Jóhannsson – Arrival OST (Deutsche Grammophon)
Justice
– Woman (Warner)
Rodrigo Leao & Scott Matthew – Life Is Long (Glitterhouse)
Harvey Mandel – Snake Pit (Tompkins Square)
Meller Gołyźniak Duda – Breaking Habits (Rock Serwis)
Metallica – Hardwired… To Self-Destruct (Blackened)
Mirko – LP1 (Room40)
Michael Nau – Mowing (Full Time Harmony)
Solange – A Seat at the Table (RCA) CD (DL od 30.09)
Tasseomancy – Do Easy (Bella Union)
Ghedalia Tazartes / Paweł Romańczuk / Andrzej Załęski – Carp’s Head (Monotype) LP+CD
Vavamuffin – V (Karrot Kommando)
Mirko Vogel – LP1 (Room40)
Zalewski – Złoto (Kayax)

25.11
Amina
– Fantomas (Mengi)
Erykah Badu
– Baduizm (UMC) LP reed.
Erykah Badu
– Mama’s Gun (UMC) LP reed.
Kate Bush
– Before the Dawn (Fish People) 3CD
Terry Dolan – Terry Dolan (High Moon Records) arch.
Georgie Fame – Survival: A Career Anthology 1963-2015 (Universal)
Howe Gelb – Future Standards (Fire!)
Immersion – Analogue Creatures Living on an Island (SWM)
Andrzej Korzyński – Akademia Pana Kleksa Score (GAD Records)
Washington Phillips & His Manzarene Dreams – Washington Phillips & His Manzarene Dreams (Dust-to-Digital)
Rumer – This Gir’s In Love (A Bacharach & David Songbook) (Rhino)
Sun Ra – Singles. The Definitive 45s Collection 1952-1991 (Strut) box
A Tribe Called Quest – We Got It From Here… Thank You 4 Your Service (RCA)
The Weeknd – Starboy (Island)

……………………………………………………………………………………………………

2.12
Angelina
– Vagabond Saint (Wonderfulsound)
Rashad Becker
– Traditional Music of Notional Species Vol. II (PAN)
Pete Doherty – Hamburg Demonstrations (Clouds Hill)
Wojciech Golczewski
– End of Transmission (Data Airlines/Lakeshore) MC/LP
Jean-Michel Jarre – Oxygene 3 (Sony)
John Legend – Darkness and Light (Columbia)
Steve Moore – The Mind’s Eye OST (Relapse)
Helma Nikolaisen – Puzzler (Fysisk Format)
The Rolling Stones – Blue and Lonesome (Universal)
Steely Dan – Transmission Impossible (Eat To the Beat) box 3CD arch. live
Thee Oh Sees – An Odd Entrance (Castleface)

9.12
Enemies
– Valuables (Top Shelf)
John Cale – Fragments of a Rainy Season (Double Six/Domino)
Emiliana Torrini & The Colorist Orchestra – s/t (Rought Trade)
VA – Africa Express Presents… The Orchestra of Syrian Musicians & Guests (Transgressive)
Neil Young
– Peace Trail (Reprise)
Richard Youngs – The Rest Is Scenery (Glass Redux)

 

16.12
Michael Giacchino
– Rogue One OST (UMC) muzyka filmowa

23.12
Half Japanese
– Here the Lions Roar (Fire)

30.12