AUTOR

Bartek Chaciński. Rocznik ten sam, co płyty „You” Gongu, „On the Beach” Neila Younga, „Rock Bottom” Roberta Wyatta i „Autobahn” Kraftwerk. Pisuje o muzyce i współczesnej kulturze w „Polityce” i stale prowadzi dla tego tygodnika blog muzyczny Polifonia. Autor książkowej serii „Słowników najmłodszej polszczyzny” oraz leksykonu małych kultur „Wyż nisz” – wszystkie wydał Znak. Wcześniej między innymi w „Machinie” (dla której ostatnio znów okazjonalnie pisze), „City Magazine”, „Przekroju” i redagowanym z kolegami fanzinie progresywno-psychodelicznym „Off” (1993-1997). Od 1994 roku w Rozgłośni Harcerskiej, potem wspólnie z Jackiem Hawrylukiem stworzył duet radiowy HCH, który nadaje od 2004 roku w Czwórce (dawniej Bis), a potem w Dwójce (czwartkowe pasmo Nokturn) i Trójce (HCH z poniedziałku na wtorek, co dwa tygodnie). Uwagi, wnioski i zażalenia można słać mailem. Poprzednia wersja strony „O autorze” tutaj.

3 responses to “AUTOR

 1. Witamy,
  zapraszamy na koncert olsztyńsko-warszawskiego trio Systu – kontynualcji jednoosobowego projektu b.a.u.d.
  Koncert odbędzie się w środę (10 sierpnia) o godz. 21 w klubie Sen Pszczoły (ul. Inżynierska 3). Bilet: 10 zł.

  Systu założyli w Olsztynie Szymon i Paweł w 2009 r. (Paweł
  wydał wcześniej trzy płyty jako b.a.u.d. – baud.art.pl). W
  grudniu 2010 dołączyła do nich warszawska wokalistka Kasia
  Andruszko. Pierwszy wspólny koncert trio zagrało w marcu 2011.
  Koncerty, a właściwie sety, okraszone są wizualizacjami, którymi
  zajmuje się Szymon. W maju 2011 Systu nagrało płytę demo z
  dziewięcioma numerami, w których słychać elementy takich gatunków
  jak: postdubstep, dub, r’n’b, witch house. Ale to tylko nazwy… Systu
  gra po prostu swoje piosenki z domieszką elektroniki.
  facebook.com/systu
  soundcloud.com/systumusic
  myspace.com/systu

  Pozdrawiamy!
  Systu

 2. Witamy,
  Chcielibyśmy zainteresować debiutancką płytą NAO, która wyszła kilka tygodni temu. Zapraszamy na http://naotheband.pl/ gdzie można posłuchać dwóch utworów. Chętnie wyślemy płytę do recenzji.
  Pozdrawiamy

 3. Piotr Krajewski

  witam
  W nocy z 9 na 10 września w programie II PR natknąłem się na audycję prezentującą mało znanych artystów pochodzenia afrykańskiego (m.in. z Mali, Nigru) tworzących muzykę przeplatających się nurtów (blues, rock, etno). Najprawdopodobniej była to audycja „Cztery struny świata” Pana autorstwa. Prezentowane utwory zwalały z nóg swoją energią i niepowtarzalnym klimatem; niestety nie udało mi się zapamiętać nazw wykonawców. Jeśli jest taka możliwość prosiłbym o wskazówkę w jaki sposób dotrzeć do set listy programu lub odtworzyć ją z archiwum (może jakaś powtórka audycji???). Jeśli nie ma takiej możliwości byłbym ogromnie wdzięczny gdyby zechciał Pan podać kilka nazw zespołów/nazwisk wykonawców których utwory pojawiły się w audycji (szczególnie ciekawie brzmiała kompilacja zespołów afrykańskich – w nazwie coś z pustynią…). Ponadto chcę dodać, iż od następnego weekendu przybył audycji „Cztery struny świata” jeszcze jeden zafascynowany muzycznymi eksploracjami słuchacz. Pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s