SEBASTIAN BUCZEK: Przeszłość w przyszłości

Płyty wytłoczonej w tworzywie biodegradowalnym jeszcze tutaj nie było. A już na pewno nie tłoczonej w polikaprolaktonie. To ręczna robota – biały, nierówno przycięty 8-calowy placek nagrany po jednej stronie, z jednym tylko utworem Sebastiana Buczka – artysty pamiętanego za inny dość ekstrawagancki pomysł z CD-R-a „Wabienie dziewic”, który ukazał się 11 lat temu nakładem Mik.Musik. Tutaj mamy interesujące tworzywo, które można dowolnie formować po nagrzaniu do 70 stopni Celsjusza („Do czego gorąco zachęcam, także wtedy, gdy nagranie już nam się znudzi” – pisze autor)  i które przenosi nas w czasie w prehistorię epoki nagrań dźwiękowych, ze swoim ograniczonym pasmem, ciepłym charakterem, no i ulotnością, bo degradacja materiału (zamierzony element projektu) następuje w łatwy do prześledzenia sposób. Ciekawe jest to, że to archaiczne brzmienie przynosi polimer będący jakimś całkiem nowym wynalazkiem.

W warstwie muzycznej mamy tu klarnetową melodię, w warstwie opowieści – historię wsi Pogorzelec według legendy spalonej przez Napoleona po tym, jak nie chciała mu się oddać jedna z tutejszych dziewcząt. Choć to oczywiście także opowieść o słuchaniu, nawet przede wszystkim autotematyczne westchnienie na temat technologii nagraniowych. Wydawnictwo było już opisywane na blogu Pawła Franczaka. Opublikowane zostało przez nową oficynę Altanova Press. Do kupienia przez Serpent. Limitowany nakład – 67 kopii, otrzymany przeze mnie egzemplarz ma numer 34.

SEBASTIAN BUCZEK „Pogorzelec”
Altanova Press 2012
Unikatowe wydawnictwo, którego nie ma sensu oceniać w punktach. Posłuchać fragmentu można tutaj:

4 responses to “SEBASTIAN BUCZEK: Przeszłość w przyszłości

  1. z tym limitowanym nakładem to tylko oficjalnie jest. na koncertach są wypalane dodatkowe egzemplarze jak widać:) http://www.youtube.com/watch?v=xKpJXaCIP0Y

  2. egzemplarze tłoczone na koncertach też są numerowane, zgodnie z numeracją. Artysta na bieżąco tłoczy następne egzemplarze i numeruje je zgodnie z numeracją – zgodnie z zapowiedzią ilość wszystkich wytłoczonych egzemplarzy jest limitowana i nie przekroczy kilkudziesięciu egzemplarzy.

  3. I think the admin of this website is genuinely working hard for his web site, as here every data is quality
    based data.

  4. Every weekend i used too pay a visit this web site, for the reason that i want enjoyment,
    since thiis this website conations in fact gold funny
    data too.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s