FENNESZ: Średni format

10-calowa EP-ka na 45 obrotów – i na przetrwanie długiego czasu oczekiwania na następne „Black Sea”, a lepiej na kolejne „Venice” (że o drugim „Endless Summer” nie wspomnę). Czyli średni format i – niestety – średniej klasy wydawnictwo, przynajmniej jak na możliwości Christiana Fennesza. Ani tyle napięcia, ani tyle inteligentnie sterowanego hałasu, co na najlepszych płytach Austriaka. Kompozycja „July” to sporo czajenia się, z którego niewiele wychodzi. Najwięcej uroku mają więc paradoksalnie najbardziej łagodne miniatury – akustyczna „Sevenstars” i wykorzystująca charakterystycznie dla artysty przetworzoną barwę gitary „Liminal”. Zatem bardziej singiel niż EP-ka, jeśli się bliżej przyjrzeć. I bardzo lekkie na tle dorobku Fennesza. Oczekującym nie starczy to na długo.

Winyl minimalistycznie wydany, jak przystało na Touch. CD w drodze – ma być we wrześniu.

FENNESZ „Seven Stars”
Touch 2011
6/10
Trzeba posłuchać:
„Sevenstars”, „Liminal”.

5 responses to “FENNESZ: Średni format

  1. warto nadmienić, że w najbliższy piątek Fennesz z towarzyszeniem Lillevana na festiwalu Poz_Modern w Poznaniu, dodatkowo Hildur Gudnadóttir + BJ Nilsen

  2. Do mnie to wydawnictwo też trafia bardziej jako 7″ singiel niż 10″ EP-ka… 😉 Miniatury – otwierająca i zamykająca – są bezpretensjonalne i nie pozbawione popowego wdzięku, który chyba najbardziej cenię u Fennesza… Z pozostałych dwóch (dłuższych) kompozycji niewiele wynika…

  3. Fakt, że nie jest to EP-ka ani trochę zaskakująca, ale tak przyjemnie się przez nią płynie, że ja bym tam dał co najmniej 7/10 :-). Bardzo miękka, wręcz popowa muzyka, która mimo wtórności nadal robi wrażenie. Ciekawe czy na longplay’u też pójdzie w tym kierunku, czy jednak wróci do bardziej wymagających dźwięków.

  4. Bardzo podoba mi się utwór ostatni. Gdzieś czytałem, (chyba sam tak powiedział), że Fennesz zamierza iść w tym kierunku. Jakby to były eksperymenty z perkusją, to byłoby na prawdę interesująco. W oczekiwaniu na pełnowymiarowe wydawnictwo (no i 2 CD z Sakamoto!, które już niebawem)

  5. z profilu FB Record store day:
    „Neon Indian’s new song is called POLISH GIRL, and we thought it would be cool to check it out being played in Poland. Know what else is cool? Check with your local record store to see if they have the pretty limited edition 7” single the band is putting out ONLY at record stores… it’s got „Polish Girl” on it, and inside is a coupon for $2 off the new album in September. Neon Indian fans say „Niesamowite!””

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s