THE KURWS: Stylowe i bezczasowe

Zważywszy na trudność z wytłumaczeniem, o co może chodzić w tytule, nie puściłbym utworu „The Kurws dzieciom” swojemu dziecku, chociaż gdyby inaczej potoczyła się historia moich fascynacji muzyką w dzieciństwie, teraz spokojnie mógłbym sam działać w podobnej kapeli i grać dość podobną muzykę. Bo bliski był mi od dawna duch takiej swobodnej twórczości wychodzącej z punka czy grania garażowego, a zmierzający w kierunkach bliżej nieokreślonych, momentami blisko muzyki improwizowanej, ale też w melodiach nowofalowej. Szczególnie lubię – na poziomie brzmienia – połączenie klarnetu basowego i gitar, które można tu znaleźć w paru miejscach. Ale te gry z konwencją to rzecz dla zainteresowanych – podobnie jak produkcja nie łapiąca się na żadną epokę i jak nagłe wtręty wokalne w stylu Dead Kennedys, no i nie mam złudzeń – nie jest to płyta dla wszystkich. Chociaż mieć taką okładkę autorstwa Janka Kozy i tak stylową kasetę (wydana w limitowanym nakładzie 200 sztuk, z kuponem do ściągnięcia muzyki z sieci) każdy by chciał. Nie musicie im od razu wyznawać miłości, ale The Kurws nie dają dupy.

THE KURWS „Dziura w getcie”
Blinded Records / Trująca fala 2011
6/10
Trzeba posłuchać:
„Tanz mit Kommune 1”, „Nadodrze – Kleczków – Ołbin”, wszystkie wersje „Ani lepiej, ani gorzej”. Reprodukcja obok ukradziona ze strony wytwórni Blinded Records.

One response to “THE KURWS: Stylowe i bezczasowe

  1. Ha! Mieć okładkę to jedno, a mieć plakat z tą okładką… Ale to nie ja go wylicytowałem. Kusił, ale trochę bez kasy akurat byłem.
    A poza tym to całkowicie się zgadzam. Z taką drobną różnicą, że na koncertach (ja ich głównie z koncertów znam) już się tak bardzo nie czuje, że nie są dla wszystkich.
    Czyli (podsumowanie analogiczne do Twojego, tylko mniej chwytliwe): nie ma co pierdolić, bo to nie o to tutaj chodzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s