TROUBLE BOOKS & MARK McGUIRE: Damon, Naomi + Reich

Ja właśnie przegapiłem koniec okresu próbnego Photoshopa (stąd okrągłe wycinanki labeli zastąpił prostokąt – a propos, może ktoś zna dobry darmowy program do edycji zdjęć?). Ale Wy nie przegapcie tej płyty, która jest pobocznym projektem Marka McGuire’a z członkami formacji Trouble Books (Linda Lejsovka i Keith Freund). Lider Emeralds ze swoimi powtarzanymi w nieskończoność minimalistycznymi motywami gitarowymi spotyka tu domowych twórców alternatywnej piosenki w stylu Damon and Naomi. Tutaj zresztą podobieństwa wychodzą poza muzykę. Lejsovka i Freund to małżeństwo – piszą marzycielskie, oszczędne piosenki, ona śpiewa, z lekkim fałszem tu i ówdzie („a, to ta, co fałszuje” – kwituje moja żona), więc skojarzeń z D&N znajdzie się mnóstwo. Wyobraźcie więc sobie, że McGuire zamienia się miejscami z takim powiedzmy Michio Kuriharą, ale pozostawia zestaw efektów pozwalających uzyskać brzmienie gitarowego Steve’a Reicha. Sympatycy McGuire’a powinni w tym momencie dopisać sobie punkt do oceny końcowej.

Całość wydana w limitowanym nakładzie przez maleńką firmę Bark & Hiss, z załączoną dość niecodzienną książeczką (rastrowe grafiki, opisy pracy nad poszczególnymi kawałkami), kod do mp3 obecny, płyta wytłoczona na pięknym czerwonym winylu przez uroczą i mikroskopijną oficynę Bark and Hiss, od której możecie to cudo kupić za rozsądną cenę. Czerwony nośnik się skończył, ale zapowiadają drugie tłoczenie na transparentnym pomarańczowym. Mniam.

TROUBLE BOOKS & MARK MCGUIRE „Trouble Books & Mark McGuire”
Bark & Hiss 2011
7/10
Trzeba posłuchać:
„Local Forecast”, „Life in a Peaceful New World”.

7 responses to “TROUBLE BOOKS & MARK McGUIRE: Damon, Naomi + Reich

  1. Nieśmiało liczyłem na tego typu poradę 🙂

  2. Albo jeszcze prościej – online – http://pixlr.com/editor/

  3. Oho, widzę, że nowy świat się przede mną otwiera. A stylistyka ilustracji zostanie utrzymana. Dzięki.

  4. Wracając do tematu – piękne to z Soundcloud, muszę się zagłębić. Tymczasem przejrzałem prędko Bark & Hiss i widzę, że w katalogu mają Talons, jakiś czas temu oszalałem na punkcie tego oto „pitolenia”: http://talons.bandcamp.com/album/songs-for-boats (na start polecam np. nr 3 – Catamaran). B&H wydali wcześniej jego „Songs for babes” – „Twelve awesome, really funny and really sad songs about cuddling, doing crystal meth, talking a walk, and other stuff.” Znakomita zachęta! 🙂

  5. Ja ze swojej strony dodam VSO Image Resizer 🙂

  6. po prostu piękna płyta. momentalnie zabrałem się za przesłuchiwanie solowego McGuire’a i muszę powiedzieć że całkowicie mnie zaskoczył, oczywiście pozytywnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s